Aktualności
Adwent A.D. 2019
Adwent A.D. 2019
1 grudnia 2019 r.
Adwent to początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego w Kościele. Rozpoczęty rok przeżywać będziemy pod hasłem: Wielka Tajemnica Wiary. Jednocześnie to także czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości
12 listopada 2019 r.
Uroczystość 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od wspólnej modlitwy przy grobie Powstańców Wielkopolskich, po której w samo południe włączając się do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu" odśpiewano wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Następnie przybyłe liczne poczty sztandarowe oraz delegacje złożyły kwiaty  i wszyscy udali się do bazyliki na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.
Uroczystość Wszystkich Świętych
Uroczystość Wszystkich Świętych
1 listopada 2019 r.
1 listopada główne uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczęły się o godz. 14.00 Mszą Świętą sprawowaną w naszej świątyni. Przewodniczył jej ksiądz proboszcz kanonik Roman Kotecki, a wraz z nim ks. Maciej Łakomiak oraz ks. Michał Bubacz. Homilię wygłosił ks. Mateusz Rosiński - wikariusz w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Noc Świętych
Noc Świętych
31 października 2019 r.
31 października o godz. 19.00 wejście świętych do kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus rozpoczęło tegoroczną Noc Świętych. Po tym zostały odśpiewane nieszpory, którym przewodniczył ksiądz kanonik dziekan Wojciech Danecki. Homilię wygłosił ks. Michał Bubacz.
Młodzież pamięta
Młodzież pamięta
30 października 2019 r.
Młodzież z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy wraz z panią wicedyrektor Małgorzatą Luzak i ks. Michałem Bubaczem udali w środę 30 października na nasz parafialny cmentarz, aby uporządkować zaniedbane groby oraz zapalić na nich, a także na grobach nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły znicze.
Figura Pana Jezusa ukrzyżowanego powróciła na swoje miejsce
Figura Pana Jezusa ukrzyżowanego powróciła na swoje miejsce
30 października 2019 r.
Blisko 10 miesięcy trwała renowacja zabytkowej figury Pana Jezusa ukrzyżowanego. W poniedziałek figura powróciła na krzyż znajdujący się w głównej nawie świątyni. Dziękujemy drogim parafianom, darczyńcom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej odnowienia.
Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński w Kolegiacie
Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński w Kolegiacie
25 października 2019 r.
29 czerwca 1966 roku, w dniu odpustu parafialnego świętych Apostołów Piotra i Pawła naszą parafię nawiedził Prymas Tysiąclecia Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński, który decyzją Ojca Świętego Franciszka 7 czerwca 2020 roku zostanie ogłoszony błogosławionym. Wizyta ówczesnego pasterza naszej diecezji była także okazją do dziękczynienia za 1000 lecie chrztu Polski.
Wspomnienie Świętego Jana Pawła II
Wspomnienie Świętego Jana Pawła II
22 października 2019 r.
Dzień 22 października, to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, który 41 lat temu na placu św. Piotra w Rzymie zainaugurował swój pontyfikat i wypowiedział znamienne i wciąż aktualne słowa: "Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi".
Uroczystość Świętego Michała Archanioła
Uroczystość Świętego Michała Archanioła
2 października 2019 r.
"Któż jak Bóg! " - Michał, archanioł. Już Stary Testament wspomina go jako jednego z najpotężniejszych duchów, niebieskiego wodza Izraela, który towarzyszy temu ludowi. 29 września to uroczystość Świętego Michała Archanioła, a więc także naszego wikariusza księdza Michała Bubacza.
Wspomnienie Świętego Ojca Pio
Wspomnienie Świętego Ojca Pio
24 września 2019 r.
W poniedziałek 23 września w całym Kościele obchodziliśmy wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Tego dnia przypadała bowiem 51 rocznica śmierci tego Wielkiego Świętego naszych czasów.
Święto młodych we Wrześni
Święto młodych we Wrześni
22 września 2019 r.
Z okazji niedawnego wspomnienia św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, we Wrześni w sobotę 21 września odbyło się święto młodych naszej diecezji, na które udała się delegacja młodzieży naszej parafii i dekanatu.
Zmarł ks. Marek Sobociński
Zmarł ks. Marek Sobociński
20 września 2019 r.
W czwartek 19 września zmarł nagle ks. dr Marek Sobociński (l.51), proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Brudzewie. W 1996 roku pełnił w naszej parafii posługę wikariusza i katechety w Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 25 września w Brudzewie. Msza Święta w intencji zmarłego kałana w naszym kościele odbędzie się 10 października o godz. 7.00. Zmarłego kapłana polecamy Bożemu miłosierdziu.
18 września - Święto św. Stanisława Kostki
18 września - Święto św. Stanisława Kostki
18 września 2019 r.
Tradycyjnie w Święto Świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego zebrali się w kolegiacie na Mszy Świętej rozpoczynającej nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020.
Polska pod Krzyżem
Polska pod Krzyżem
14 września 2019 r.
W sobotę 14 września przeżywaliśmy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia we Włocławku, a także w wielu parafiach w całej Polsce i za granicą odbywała się akcja "Polska pod Krzyżem".
8 września - Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
8 września - Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
8 września 2019 r.
Dzień 8 września w Kościele Katolickim, to Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii przeżywaliśmy drugorzędny odpust.
Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
3 września 2019 r.
W dniach od 28 lipca do 5 sierpnia br. pod hasłem: "Oto Ja", trwała XVII Piesza Pielgrzymka Kruszwicka na Jasną Górę.
Wakacyjny dzień Służby Liturgicznej Ołtarza
Wakacyjny dzień Służby Liturgicznej Ołtarza
2 lipca 2019 r.
We wtorek 2 lipca grupa naszych ministrantów i lektorów wraz z ks. Michałem oraz ze swoimi najbliższymi udali się na wakacyjny wyjazd do wioski kowbojskiej Silverado City.
Odpust ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła
Odpust ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła
29 czerwca 2019 r.
W sobotę 29 czerwca przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci świętych patronów naszej parafii Apostołów Piotra i Pawła. Sumie odpustowej przewodniczył ksiądz biskup Bogdan Wojtuś. We Mszy Świętej uczestniczyła prześwietna kapituła kruszwicka, kapłani z dekanatu oraz licznie zebrani wierni.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
28 czerwca 2019 r.
W piątek 28 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która połączona była z zakończeniem oktawy Bożego Ciała.
Dyspensa 21 czerwca
Dyspensa 21 czerwca
20 czerwca 2019 r.
Prymas Polski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 21 czerwca br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia.
2011 - 2017 - 2019 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl