Aktualności
Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne
4 kwietnia 2021 r.
Pan zmartwychwstał prawdziwie!
Wielka Sobota A.D. 2021
Wielka Sobota A.D. 2021
3 kwietnia 2021 r.
Wielka Sobota, to czas zadumy, refleksji, ciszy… Przez cały dzień można było adorować Najświętszy Sakrament w symbolicznym grobie. Był to także dzień święcenia pokarmów oraz Wigilii Paschalnej.
Wielki Piątek A.D. 2021
Wielki Piątek A.D. 2021
2 kwietnia 2021 r.
Podczas nabożeństwa odprawionego w Wielki Piątek w naszej Bazylice adorowano krzyż, a następnie złożono ciało Chrystusa do symbolicznego grobu. Na samym wstępie kapłan leżąc krzyżem modlił się na wzór Jezusa modlącego się przed męką w Ogrójcu.
Wielki Czwartek A.D. 2021
Wielki Czwartek A.D. 2021
1 kwietnia 2021 r.
Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne. Tego dnia wspominamy dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta została odprawiona o godz. 18.00.
Misterium Męki Pańskiej - premiera
Misterium Męki Pańskiej - premiera
26 marca 2021 r.
W niedzielę 28 marca o godz. 19.30 rozpocznie się premiera filmu Misterium.
Misterium Męki Pańskiej - nowa formuła
Misterium Męki Pańskiej - nowa formuła
18 lutego 2021 r.
Misterium Męki Pańskiej w Kruszwicy odbywa się o 9 lat. Do 2019 roku wydarzenie organizowane było w formie przedstawienia, które odbywało się na ulicach miasta, a także w amfiteatrze. W minionym roku ze względu na pandemię nie mogło się odbyć. W tym roku z racji wciąż niepewnej sytuacji i obostrzeń powstaje film.
Zdrapka Wielkopostna
Zdrapka Wielkopostna
16 lutego 2021 r.
W  Środę Popielcową nasza parafia włączy się po raz drugi w Ogólnopolską Akcję – Zdrapka Wielkopostna. W tym roku zadania, które są przygotowane mają pomóc nam w umocnieniu więzi rodzinnych, w pracy czy parafii, przypomną nam tradycje wielkopostne, a także pomogą w jeszcze głębszym przeżywaniu każdej Mszy Świętej.
Wspomnienie św. Walentego
Wspomnienie św. Walentego
16 lutego 2021 r.
W niedzielę 14 lutego o godz. 16.00 odbyła się Msza Święta, a po niej nabożeństwo do św. Walentego. Była to okazja do wspólnej modlitwy zarówno całych rodzin jak i tych, którzy poszukują swojej drugiej połowy.
Walentynki w Kolegiacie
Walentynki w Kolegiacie
8 lutego 2021 r.
Nasza parafia włącza się w Ogólnopolski Tydzień Małżeństwa i zaprasza wszystkich zakochanych na Mszę Świętą sprawowaną we wspomnienie św. Walentego w niedzielę 14 lutego o godz. 16.00, a po niej na nabożeństwo i modlitwę przy Jego relikwiach.
Tydzień Małżeństwa
Tydzień Małżeństwa
8 lutego 2021 r.
Od 7 do 14 lutego trwać będzie Ogólnopolski Tydzień Małżeństwa pod hasłem: „Razem szczęśliwi i spełnieni”. Zapraszamy do zainteresowania i skorzystania z przygotowanych propozycji i inicjatyw. Wiele z nich organizowanych jest on-line. Live „Wierni Przytuleni” już w poniedziałek o 20:30 w ramach obchodów gnieźnieńskich.
Katechezy dla narzeczonych
Katechezy dla narzeczonych
24 stycznia 2021 r.
Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że ze względu na przedłużającą się sytuację epidemiologiczną katechezy dla narzeczonych w formie stacjonarnej zostają zawieszone do Wielkanocy. Z tej racji zaplanowane katechezy w naszej parafii, które miały rozpocząć się 12 lutego nie odbędą się.
Solidarni z Chorwacją
Solidarni z Chorwacją
23 stycznia 2021 r.
Prymas Polski abp Wojciech Polak przyłącza się do apelu przewodniczącego KEP o modlitwę i wsparcie dla Chorwacji, którą 29 grudnia ub.r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. W tej nadzwyczajnej sytuacji ogłoszono, że niedziela 24 stycznia będzie Dniem Solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach trwać będzie modlitwa za poszkodowanych.
Pasterka A.D. 2020
Pasterka A.D. 2020
25 grudnia 2020 r.
Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęła tadycyjna Msza Święta zwana Pasterką sprawowana o północy, której przewodniczył ksiądz Michał, a wraz z nim ks. kan. proboszcz Roman Kotecki i ks. Maciej. 
Świąteczne życzenia
Świąteczne życzenia
25 grudnia 2020 r.
Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę Swą siłą. Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami, a Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami…
Noc Świętych
Noc Świętych
30 października 2020 r.
Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przedstawienia, które miało się odbyć w czasie tegorocznej Nocy Świętych w naszej świątyni.
1 listopada - apel Prymasa
1 listopada - apel Prymasa
23 października 2020 r.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych abp Wojciech Polak zwraca się z prośbą o odwołanie Mszy św. i nabożeństw (także procesji) na cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych i celebrowanie ich w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.
Zmarł ksiądz biskup Bogdan Wojtuś
Zmarł ksiądz biskup Bogdan Wojtuś
20 października 2020 r.
Dziś (20.10.2020r.) w godzinach południowych w szpitalu w Poznaniu zmarł nasz Kochany Ksiądz Biskup Bogdan Wojtuś. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 24 października w Gnieźnie.
ROZPORZĄDZENIE Prymasa Polski
ROZPORZĄDZENIE Prymasa Polski
16 października 2020 r.
Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał rozporządzenie szczegółowe dotyczące wykonywania posługi duszpasterskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej w czasie stanu epidemii. Publikujemy tekst rozporządzenia.
DYSPENSA - dekret
DYSPENSA - dekret
16 października 2020 r.
W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz nowymi wytycznymi państwowymi, z dniem 17 października br. Prymas Polski abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie.
Dzień Papieski
Dzień Papieski
11 października 2020 r.
XX Dzień Papieski 11 października br. przeżywany pod hasłem: "Totus Tuus" obfitował w naszej parafii w wiele ważnych wydarzeń. Liturgiczna Służba Ołtarza powiększyła się o trzech nowych ministrantów. Został także rozstrzygnięty konkurs papieski.
2011 - 2017 - 2021 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl