Aktualności
Uroczystość Świętego Jana Pawła II
Uroczystość Świętego Jana Pawła II
22 października 2018 r.
W poniedziałek 22 października Kościół obchodził liturgiczne wspomnienia św. Jana Pawła II. Z tej okazji w 40. rocznicę inauguracji pontyfikatu naszego Wielkiego Rodaka wieczorem odbyła się uroczysta msza święta, którą sprawowali kapłani naszej parafii.
Pielgrzymka do Markowic
Pielgrzymka do Markowic
13 października 2018 r.
W sobotnie przedpołudnie 13 października grupa 25 pielgrzymów wraz z ks. Maciejem wyruszyła do Sanktuarium w Markowicach, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji corocznego odpustu.
Młodzi na rekolekcjach w Warszawie
Młodzi na rekolekcjach w Warszawie
7 października 2018 r.
40 tys. osób wzięło udział w sobotę 6 października w rekolekcjach "Stadion Młodych" na PGE Narodowym. - To największe wydarzenie religijne dla młodych w Europie - stwierdzili organizatorzy. Wśród nich nie zabrakło także młodzieży z naszej parafii i dekanatu kruszwickiego
Odmawiajmy różaniec
Odmawiajmy różaniec
1 października 2018 r.
Ojciec Święty postanowił zachęcić wszystkich wiernych na całym świecie do odmawiania przez cały październik codziennie Różańca Świętego. Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i między nami – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
Święto św. Stanisława Kostki wraz z ZSP im. K. Wielkiego
Święto św. Stanisława Kostki wraz z ZSP im. K. Wielkiego
18 września 2018 r.
W samo południe 18 września do kolegiaty przybyła młodzież wraz z gronem pedagogicznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego. Okazją do wspólnej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Michała, było obchodzone tego dnia Święto świętego Stanisława Kostki - patrona młodzieży, które zostało połączone z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Rozpoczęcie roku szkolnego ZSS nr 1
Rozpoczęcie roku szkolnego ZSS nr 1
9 września 2018 r.
W niedzielę 9 września Mszą Świętą o godz. 10.00 społeczność Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 rozpoczęła uroczyście nowy rok szkolny 2018/2019.
Wrześniowy odpust parafialny
Wrześniowy odpust parafialny
8 września 2018 r.
W sobotę 8 września w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przeżywaliśmy drugorzędny odpust parafialny. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz kanonik doktor Tomasz Głuszak - proboszcz parafii św. Doroty w Rogowie i wykładowca w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie.
Katechezy dla narzeczonych
Katechezy dla narzeczonych
9 lipca 2018 r.
Wszystkich, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński zachęcamy do odwiedzenia strony www.narzeczeni.archidiecezja.pl, na której można znaleźć szereg ważnych informacji dotyczących m.in. katechez przedmałżeńskich.
Odpust parafialny A.D. 2018
Odpust parafialny A.D. 2018
29 czerwca 2018 r.
W samo południe 29 czerwca rozpoczęły się uroczystości związane z odpustem parafialnym ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sumie odpustowej przewodniczył ksiądz dziekan kanonik Wojciech Danecki.
Dziękujemy!!!
Dziękujemy!!!
24 czerwca 2018 r.
W uroczystość narodzenia Jana Chrzciciela 24 czerwca na Mszy Świętej o godz. 10.00 miało miejsce podziękowanie i pożegnanie ks. Łukasza Twarużka, który na mocy dekretu księdza prymasa abp. Wojciecha Polaka z dniem 1 lipca kończy posługę w naszej parafii.
Zakończenie roku szkolnego ZSS nr 1
Zakończenie roku szkolnego ZSS nr 1
23 czerwca 2018 r.
W piątek odbyła się Msza Święta na zakończenie roku szkolnego.
Zakończenie roku szkolnego "Kazika"
Zakończenie roku szkolnego "Kazika"
18 czerwca 2018 r.
W poniedziałkowe przedpołudnie 18 czerwca odbyła się Msza Święta dla społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
8 czerwca 2018 r.
Kult Serca Pana Jezusa jest w Kościele zakorzeniony od dawna. Do rozpowszechniania się czci NSPJ najbardziej przyczyniły się objawienia, jakie miała św. Małgorzata Maria Alacoque (1647-1690) – francuska wizytka i mistyczka. Jezus zlecił jej starania o ustanowienie w Kościele święta Jego Serca, w piątek po oktawie Bożego Ciała.
Młodzi na Lednicy
Młodzi na Lednicy
4 czerwca 2018 r.
Jestem – pod takim hasłem świętowało i modliło się 2 czerwca ok. 100 tysięcy młodych osób, przybyłych na Pola Lednickie. Uczynili tak już po raz dwudziesty drugi.
Rocznice święceń kapłańskich
Rocznice święceń kapłańskich
2 czerwca 2018 r.
Przełom maja i czerwca obfituje w rocznice święceń kapłańskich. Jest to dobra okazja, aby podziękować swoim duszpasterzom za ich posługę w parafii, a także otoczyć ich szczególną modlitwą.
Boże Ciało A.D. 2018
Boże Ciało A.D. 2018
31 maja 2018 r.
31 maja przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana popularnie Bożym Ciałem. Pierwsza procesja eucharystyczna przeszła ulicami francuskiego Liegie w 1246 r. Zorganizował ją tamtejszy biskup Robert, po zbadaniu objawień, które otrzymała przełożona sióstr augustianek w Mont Cornillion  – siostra Julianna.
RODO - komunikat kurii
RODO - komunikat kurii
25 maja 2018 r.
Publikujemy komunikat Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie odnośnie wchodzącego w życie 25 maja br. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO).
Wizytacja parafii
Wizytacja parafii
19 maja 2018 r.
W dniu 17 maja przeżywaliśmy dzień wizytacji kanonicznej parafii, którą przeprowadzał ordynariusz naszej archidiecezji ksiądz arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.
Wielka radość dzieci I-komunijnych
Wielka radość dzieci I-komunijnych
17 maja 2018 r.
Uczniowie z klasy III c z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 wraz z p.M.Barglik na zajęciach katechezy szkolnej przed przystąpieniem do Sakramentu Eucharystii napisali bardzo wymowny list do Ojca Świętego Franciszka.
Procesja Fatimska
Procesja Fatimska
13 maja 2018 r.
W niedzielne popołudnie 13 maja uczciliśmy 101 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.
2011 - 2017 - 2019 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl