Aktualności
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post
26 lutego 2020 r.
„Nie pozwólmy, aby ten czas łaski przeminął daremnie, w zarozumiałym złudzeniu, że to my jesteśmy panami czasów i sposobów naszego nawrócenia ku Niemu” – pisze w orędziu na Wielki Post 2020 papież Franciszek.
Anioły Dobroci
Anioły Dobroci
24 lutego 2020 r.
W piątek 21 lutego w Rojewie odbył się IV Bal Charytatywny organizowany przez Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii Świętego Ducha w Inowrocławiu.
Goście z Kuby
Goście z Kuby
13 lutego 2020 r.
W Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego gościliśmy w naszej świątyni syna naszej parafii brata Dawida Walczaka, który posługuje na misjach na Kubie i który przybył wraz ze swoimi parafianami, a także wolontariuszami z Warszawy.
Orszak Trzech Króli
Orszak Trzech Króli
6 stycznia 2020 r.
W dniu 6 stycznia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.15 w parafii św. Teresy w kierunku kolegiaty wyruszył Orszak Trzech Króli.
101. rocznica wyzwolenia Kruszwicy
101. rocznica wyzwolenia Kruszwicy
5 stycznia 2020 r.
W dniu 5 stycznia odbyły się uroczystości związane z 101. rocznicą wyzwolenia Kruszwicy w Powstaniu Wielkopolskim.
Spotkanie przy żłóbku i kolędowanie
Spotkanie przy żłóbku i kolędowanie
29 grudnia 2019 r.
W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie przy żłóbku i wspólne rodzinne kolędowanie. Przepiękny śpiewa kolęd i pastorałek zapewnił nasz parafialny zespół Effetha pod kierunkiem pana Janusza Jagodzińskiego.
Życzenia Świąteczne
Życzenia Świąteczne
25 grudnia 2019 r.
Kochani Parafianie, goście i sympatycy naszej parafii,         Ojciec Święty Franciszek powiedział: Betlejem, to punkt zwrotny, zmieniający bieg dziejów. Tam Bóg, w domu chleba, rodzi sie w żłobie. Jakby chciał nam powiedzieć, oto jestem dla was, jako wasz pokarm. Nie bierze, ale karmi, nie daje czegoś, lecz sam siebie. W Betlejem odkrywamy, że Bóg nie jest kimś, kto odbiera życie, ale Tym, który daje życie.
Pasterka A.D. 2019
Pasterka A.D. 2019
25 grudnia 2019 r.
Tradycyjnie o północy z 24 na 25 grudnia została odprawiona Msza Święta zwana Pasterką. Uroczystej Eucharystii, która rozpoczęła świętowanie obchodów Bożego Narodzenia przewodniczył ksiądz Proboszcz kanonik Roman Kotecki wraz z ks. Michałem i ks. Maciejem.
Plan spowiedzi adwentowej
Plan spowiedzi adwentowej
17 grudnia 2019 r.
Obok zewnętrznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia ważne jest przygotowanie swojego serca. Najważniejszym punktem jest przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania.
Z życia parafii
Z życia parafii
9 grudnia 2019 r.
Początek grudnia, a co za tym idzie, także nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego obfituje w wiele ważnych i ciekawych wydarzeń. Oto kilka z nich:
Adwent A.D. 2019
Adwent A.D. 2019
1 grudnia 2019 r.
Adwent to początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego w Kościele. Rozpoczęty rok przeżywać będziemy pod hasłem: Wielka Tajemnica Wiary. Jednocześnie to także czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości
12 listopada 2019 r.
Uroczystość 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od wspólnej modlitwy przy grobie Powstańców Wielkopolskich, po której w samo południe włączając się do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu" odśpiewano wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Następnie przybyłe liczne poczty sztandarowe oraz delegacje złożyły kwiaty  i wszyscy udali się do bazyliki na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.
Uroczystość Wszystkich Świętych
Uroczystość Wszystkich Świętych
1 listopada 2019 r.
1 listopada główne uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczęły się o godz. 14.00 Mszą Świętą sprawowaną w naszej świątyni. Przewodniczył jej ksiądz proboszcz kanonik Roman Kotecki, a wraz z nim ks. Maciej Łakomiak oraz ks. Michał Bubacz. Homilię wygłosił ks. Mateusz Rosiński - wikariusz w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Noc Świętych
Noc Świętych
31 października 2019 r.
31 października o godz. 19.00 wejście świętych do kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus rozpoczęło tegoroczną Noc Świętych. Po tym zostały odśpiewane nieszpory, którym przewodniczył ksiądz kanonik dziekan Wojciech Danecki. Homilię wygłosił ks. Michał Bubacz.
Młodzież pamięta
Młodzież pamięta
30 października 2019 r.
Młodzież z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy wraz z panią wicedyrektor Małgorzatą Luzak i ks. Michałem Bubaczem udali w środę 30 października na nasz parafialny cmentarz, aby uporządkować zaniedbane groby oraz zapalić na nich, a także na grobach nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły znicze.
Figura Pana Jezusa ukrzyżowanego powróciła na swoje miejsce
Figura Pana Jezusa ukrzyżowanego powróciła na swoje miejsce
30 października 2019 r.
Blisko 10 miesięcy trwała renowacja zabytkowej figury Pana Jezusa ukrzyżowanego. W poniedziałek figura powróciła na krzyż znajdujący się w głównej nawie świątyni. Dziękujemy drogim parafianom, darczyńcom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej odnowienia.
Wspomnienie Świętego Jana Pawła II
Wspomnienie Świętego Jana Pawła II
22 października 2019 r.
Dzień 22 października, to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, który 41 lat temu na placu św. Piotra w Rzymie zainaugurował swój pontyfikat i wypowiedział znamienne i wciąż aktualne słowa: "Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi".
Uroczystość Świętego Michała Archanioła
Uroczystość Świętego Michała Archanioła
2 października 2019 r.
"Któż jak Bóg! " - Michał, archanioł. Już Stary Testament wspomina go jako jednego z najpotężniejszych duchów, niebieskiego wodza Izraela, który towarzyszy temu ludowi. 29 września to uroczystość Świętego Michała Archanioła, a więc także naszego wikariusza księdza Michała Bubacza.
Wspomnienie Świętego Ojca Pio
Wspomnienie Świętego Ojca Pio
24 września 2019 r.
W poniedziałek 23 września w całym Kościele obchodziliśmy wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Tego dnia przypadała bowiem 51 rocznica śmierci tego Wielkiego Świętego naszych czasów.
Święto młodych we Wrześni
Święto młodych we Wrześni
22 września 2019 r.
Z okazji niedawnego wspomnienia św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, we Wrześni w sobotę 21 września odbyło się święto młodych naszej diecezji, na które udała się delegacja młodzieży naszej parafii i dekanatu.
2011 - 2017 - 2022 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl