Aktualności
Katechezy dla narzeczonych
Katechezy dla narzeczonych
24 stycznia 2021 r.
Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że ze względu na przedłużającą się sytuację epidemiologiczną katechezy dla narzeczonych w formie stacjonarnej zostają zawieszone do Wielkanocy. Z tej racji zaplanowane katechezy w naszej parafii, które miały rozpocząć się 12 lutego nie odbędą się.
Solidarni z Chorwacją
Solidarni z Chorwacją
23 stycznia 2021 r.
Prymas Polski abp Wojciech Polak przyłącza się do apelu przewodniczącego KEP o modlitwę i wsparcie dla Chorwacji, którą 29 grudnia ub.r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. W tej nadzwyczajnej sytuacji ogłoszono, że niedziela 24 stycznia będzie Dniem Solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach trwać będzie modlitwa za poszkodowanych.
Pasterka A.D. 2020
Pasterka A.D. 2020
25 grudnia 2020 r.
Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęła tadycyjna Msza Święta zwana Pasterką sprawowana o północy, której przewodniczył ksiądz Michał, a wraz z nim ks. kan. proboszcz Roman Kotecki i ks. Maciej. 
Świąteczne życzenia
Świąteczne życzenia
25 grudnia 2020 r.
Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę Swą siłą. Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami, a Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami…
Noc Świętych
Noc Świętych
30 października 2020 r.
Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przedstawienia, które miało się odbyć w czasie tegorocznej Nocy Świętych w naszej świątyni.
1 listopada - apel Prymasa
1 listopada - apel Prymasa
23 października 2020 r.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych abp Wojciech Polak zwraca się z prośbą o odwołanie Mszy św. i nabożeństw (także procesji) na cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych i celebrowanie ich w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.
Zmarł ksiądz biskup Bogdan Wojtuś
Zmarł ksiądz biskup Bogdan Wojtuś
20 października 2020 r.
Dziś (20.10.2020r.) w godzinach południowych w szpitalu w Poznaniu zmarł nasz Kochany Ksiądz Biskup Bogdan Wojtuś. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 24 października w Gnieźnie.
ROZPORZĄDZENIE Prymasa Polski
ROZPORZĄDZENIE Prymasa Polski
16 października 2020 r.
Prymas Polski abp Wojciech Polak wydał rozporządzenie szczegółowe dotyczące wykonywania posługi duszpasterskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej w czasie stanu epidemii. Publikujemy tekst rozporządzenia.
DYSPENSA - dekret
DYSPENSA - dekret
16 października 2020 r.
W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz nowymi wytycznymi państwowymi, z dniem 17 października br. Prymas Polski abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie.
Dzień Papieski
Dzień Papieski
11 października 2020 r.
XX Dzień Papieski 11 października br. przeżywany pod hasłem: "Totus Tuus" obfitował w naszej parafii w wiele ważnych wydarzeń. Liturgiczna Służba Ołtarza powiększyła się o trzech nowych ministrantów. Został także rozstrzygnięty konkurs papieski.
Komisja Liturgiczna Episkopatu: komunia święta na rękę nie jest profanacją!
Komisja Liturgiczna Episkopatu: komunia święta na rękę nie jest profanacją!
3 października 2020 r.
„Nie można zarzucać profanowania Eucharystii osobom pragnącym z różnych powodów przyjąć z wiarą i czcią Komunię Świętą do rąk, zwłaszcza w okresie pandemii” – podkreśla Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.
Młodzi pomagają
Młodzi pomagają
1 października 2020 r.
W dniach 25-26 września w marketach Biedronka i Lidl w Kruszwicy w ramach akcji "Tak Pomagam" organizowanej przez Caritas młodzież z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy włączyła się w ogólnopolską zbiórkę żywności.
Święto świętego Stanisława Kostki
Święto świętego Stanisława Kostki
18 września 2020 r.
W piątek 18 września obchodziliśmy Święto świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Świętowanie miało dwie części. O godz. 13.00 odbyła się Msza Święta dla społeczności Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy, z kolei wieczorem miała miejsce kolejna Msza Święta i Adoracja, w których uczestniczyli szczególnie uczniowie, którzy rozpoczną przygotowania do sakramentu bierzmowania.
Odpust ku czci Matki Bożej
Odpust ku czci Matki Bożej
9 września 2020 r.
W przypadające 8 września Święto Narodzenia NMP przeżywaliśmy w naszej parafii drugorzędny odpust. Eucharystii odprawianej w samo południe przewodniczył biskup senior naszej archidiecezji Bogdan Wojtuś.
Nowe salki parafialne
Nowe salki parafialne
4 lipca 2020 r.
Dla uczczenia 100 rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, w 7 roku pontyfikatu papieża Franciszka zostały oddane do użytku nowe salki parafialne, które mieszczą się na parterze w budynku wikariatu.
Odpust ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła
Odpust ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła
30 czerwca 2020 r.
W poniedziałek 29 czerwca br. w samo południe świętowaliśmy odpust ku czci patronów naszej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz doktor Michał Klementowicz - adiunkt wydziału Katedry Homiletyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz wykładowca w Seminarium Duchownym w Lublinie.
Sakrament Bierzmowania
Sakrament Bierzmowania
23 czerwca 2020 r.
W poniedziałek 22 czerwca młodzież naszej parafii w czasie wieczornej Mszy Świętej przyjęła sakrament bierzmowania, którego udzielił im ksiądz arcybiskup Józef Kowalczyk - biskup senior archidiecezji gnieźnieńskiej.
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
20 czerwca 2020 r.
Od 15 do 20 czerwca br. trwała w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
Boże Ciało A.D. 2020
Boże Ciało A.D. 2020
11 czerwca 2020 r.
11 czerwca przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z racji panującej pandemii w tym roku nie było tradycyjnej procesji z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezusa do naszej. Procesje odbyły się oddzielnie w każdej parafii.
Dyspensa po Bożym Ciele
Dyspensa po Bożym Ciele
3 czerwca 2020 r.
Prymas Polski abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele (12 czerwca br.) wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej i przebywającym na jej terenie.
2011 - 2017 - 2022 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl