Ogłoszenia
12345...910
XXIX NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-10-18 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz. 15,30. 2. Można już składać wypominki jednorazowe i roczne w Biurze parafialnym i w zakrystii. 3. W piątek Biuro parafialne nieczynne. 4. 23 października br. w piątek o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań i w intencji naszej Ojczyzny. 5. Zgodnie z nowym zarządzeniem władz państwowych obowiązują limity dotyczące liczby osób uczestniczących w liturgii. W naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 60 osób. I jak do tej pory zakładamy maseczki. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek – św. Jana Kantego; - w czwartek – św. Jana Pawła II - papieża. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-10-11 XXVIII NIEDZZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz. 15,30. Zapraszamy całe rodziny. 2. Można już składać wypominki jednorazowe i roczne w Biurze parafialnym i w zakrystii. 3. 14 października br. przypada Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy naszym modlitwą Nauczycieli i Wychowawców. 4. W środę 07 października br. o godz.17,00 Różaniec Fatimski a po Mszy św. o godz.18,00 przekazanie intencji. 5. 16 października br. w piątek o godz. 18,00 Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, TV Trwam, Radio Maryja i za ofiarodawców. O godz. 17,30 Różaniec w /w intencjach. 6. Zapraszamy na kolejną adorację Najśw. Sakramentu połączoną z okazją do spowiedzi w najbliższy piątek. Rozpoczęcie o godz. 18,45. Zakończenie Apelem Jasnogórskim 0 godz. 19,30. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego; - w środę – bł. Radzyma Gaudentego; - w czwartek – św. Teresy od Jezusa; - w piątek – św. Jadwigi Śląskiej; - w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-10-04 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz. 15,30. Zapraszamy całe rodziny. 2. W sobotę 10 października br. od godz. 8,30 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. Prosimy rodziny o zgłaszanie chorych. 3. W przyszłą niedzielę przypada XX Dzień Papieski. Będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 4. Przypominamy o zakładaniu maseczek w czasie uczestnictwa we Mszy świętej. 5. W tym tygodniu wspominamy : - w poniedziałek - św. Faustyny Kowalskiej; - w środę – NMP Różańcowej. 6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10,00 do grona Liturgicznej Służby ołtarza zostaną włączeni nowi ministranci. Raz jeszcze zachęcamy młodych chłopców począwszy od III klasy Szkoły podstawowej do wstąpienia w szeregi ministrantów. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXVI NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-09-27 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. 01 października br. w czwartek o godz. 17,15 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do Służby Bożej. 2. W sobotę 03 października br. po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wygradzające w celu zadośćuczynienia za grzechy, zniewagi i obojętność wobec Niepokalanego Serca Maryi. 3. Chorych z Komunią św. odwiedzimy 10 października br. od godz. 8,30. Prosimy rodziny o zgłoszenie chorych w Biurze parafialnym. 4. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu wraz z okazją do spowiedzi w najbliższy piątek. Rozpoczęcie o godz. 18,45. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. 5. Katechezy dla narzeczonych od najbliższego piątku o godz. 18,00 w salce parafii św. Teresy. 6. Dziękujemy młodzieży Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego, która w ostatnich dniach wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji Zbiórki Żywności wraz z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – oddział w Inowrocławiu, a także tym wszystkim, którzy przekazali żywność dla najuboższych. Bóg zapłać. 7. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy całe rodziny Na Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz. 15,30. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXIVNIEDZIELA ZWYKŁA  -  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIVNIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-09-13 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. 17 września br. w czwartek przypada rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę i tego dnia przypada Dzień Golgoty Wschodu. 2. W piątek 18 września br. przypada Święto św. Stanisława Kostki patrona Polski jak również dzieci i młodzieży. 3. W najbliższych dniach przypadają Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – Podwyższenie Krzyża Świętego; - we wtorek – NMP Bolesnej; - w środę – św. Korneliusza i Cypriana; - w piątek - św. Stanisława Kostki. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-09-06 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne według ustalonego porządku. W poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00. 2. We wtorek przypada Odpust w naszej Parafii ku czci Narodzenia NMP. Msze święte we wtorek o godz. 7,00; 12,00 i o godz. 18,00 . Suma odpustowa o godz. 12,00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. biskup Bogdan Wojtuś. Ze względu na odpust we wtorek Biuro parafialne nieczynne. 3. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-08-30 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W najbliższym tygodniu Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed każdą Mszą świętą. 3. W piątek Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. 4. W sobotę 05 września br. od godz. 8,30 odwiedzimy tych chorych z Komunią świętą którzy zostaną zgłoszeni przez rodzinę. 5. W niedzielę 06 września br. zapraszamy na Mszę świętą o godz.10,00 dzieci i młodzież , która rozpocznie nowy rok szkolny. Po Mszy świętej poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. 6. W czwartek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-08-23 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. We wtorek 25 sierpnia br. zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18,00 w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Bartłomieja; - w środę – NMP Częstochowskiej; - w czwartek św. Moniki; - w piątek – św. Augustyna; - w sobotę - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela . 4. Naszym modlitwą polecajmy dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-08-16 XX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W poniedziałek 17 sierpnia br. o godz. 18,00 Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. O godz. 17,15 Różaniec w/w intencjach. 3. 22 sierpnia br. w sobotę w naszej Parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację zakończymy o godz. 15,30 ze względu na śluby. Prosimy grupy przyparafialne o zorganizowanie adoracji. 4. W niedzielę 23 sierpnia br. na Mszy świętej o godz. 12,00 dziękować będziemy za tegoroczne zbiory. Będą to Dożynki Gminno – parafialne. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Jacka; - w czwartek – św. Bernarda; - w piątek – św. Piusa X; - w sobotę – NMP Królowej. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj i wczoraj ofiary.
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020-08-09 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W sobotę 15 sierpnia br. przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz. 16,00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek –św. Wawrzyńca; - we wtorek – św. Klary; - w piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego; - w sobotę – Wniebowzięcie NMP. 4. W naszych modlitwach polecajmy ludzi uzależnionych od alkoholu i przebywających na wakacjach. 5. Pragnę bardzo serdecznie i gorąco podziękować mieszkańcom Szarleja za ugoszczenie pielgrzymów z Gdyni i Gdańska. Bóg zapłać Wam za poczęstunek i napoje. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-08-02 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W czwartek 06 sierpnia br. o godz. 17,15 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 3. W piątek 07 sierpnia br. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, również w piątek przypada Uroczystość Przemienienia Pańskiego. 4. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 5. Składamy serdeczne podziękowania Panu Przemkowi Bohonozowi i portalowi Moja Kruszwica za transmisję Mszy świętej dla Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej dnia 31 sierpnia br. Bóg zapłać. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVII NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-07-26 XVII NIEDZIELA ZWYKA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W czwartek o godz. 17,15 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej. 3. W sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej. 4. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. 5. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitw o trzeźwość narodu polskiego. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich uzależnionych od alkoholu. 6. W naszych modlitwach polecajmy dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach. 7. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele. 8. Od 30 lipca br. do 04 sierpnia br. o godz. 20,00 sprawowana będzie Msza święta w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zapraszamy na Eucharystię by łączyć się duchowo z delegacją pielgrzymów na Jasną Górę 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-07-19 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. 23 lipca br. w czwartek przypada Święto św. Brygidy patronki Europy. 3. W sobotę 25 lipca br. przypada Święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa w związku z tym w niedzielę 26 lipca br. po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Tego dnia przypada dzień imienin Bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Polecajmy Go naszym modlitwom. 4. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach, jak również o dobre urodzaje. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-07-12 XV NIEDZIELA ZWYKLA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W poniedziałek 13 lipca br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski a po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. 16 lipca br. w czwartek o godz. 18,00 Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja , TV Trwam i za ofiarodawców. O godz. 17,15 Różaniec w/w intencjach. 4. W środę przypada dzień imienin arcybiskupa seniora Henryka Muszyńskiego. Polecajmy go naszym modlitwom. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek - Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; - w środę – św. Bonawentury; - w czwartek – NMP z Góry Karmel. 6. Zachęcamy do modlitwy za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach i o dobre urodzaje. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-07-05 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – bł. Marii Ledóchowskiej; - w środę - św. Jana z Dukli; - w sobotę – św. Benedykta. 3. W naszych modlitwach polecajmy Bogu dzieci i młodzież przebywających na wakacjach, prośmy również o dobre urodzaje. 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020-06-28 XIII NIEDZIELA ZWYKLA – OGLOSZENIA PARAFIALNE 1. W poniedziałek 29 czerwca br. przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła – Odpust w naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12,00 , którą sprawować będzie ks. dr Michał Klementowicz adiunkt Katedry Homiletyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i wykładowca Seminarium Duchownego w Lublinie. 2. Ze względu na odpust Biuro parafialne czynne we wtorek 30 czerwca br. od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 3. W czwartek 02 lipca br. godz.. 17,00 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 4. 04 lipca br. w sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające w celu zadośćuczynienia za grzechy, zniewagi i obojętność wobec Niepokalanego Serca Maryi. 5. W sobotę o godz. 10,00 do kościoła św. Teresy zapraszamy mężczyzn na spotkanie modlitewne. Będzie miało charakter wynagradzający Matce Bożej za pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Ap. Piotra i Pawła; - w piątek – św. Tomasza Apostoła. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-06-21 XII NIEDZIELA ZWYKLA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W poniedziałek 22 czerwca br. młodzież naszej parafii na Mszy św. o godz. 17,00 przystąpi do Sakramentu bierzmowania. Bierzmowania udzieli ks. Arcybiskup Jozef Kowalczyk. 2. Ze względu na Bierzmowanie Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 15,00 do 17,00. 3. 24 czerwca br. w środę o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań i w intencji naszej Ojczyzny. 4. W środę przypada w Kościele Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. 5. W poniedziałek 29 czerwca br. przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła i Odpust w naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12,00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Michał Klementowicz – adiunkt Katedry Homiletyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i wykładowca w Seminarium Duchownym w Lublinie. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XI NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-06-14 XI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W poniedziałek15 czerwca br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski a po Mszy św. o godz. 18,00 podanie intencji. 2. Nabożeństwa czerwcowe w czasie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18,00 i procesja dookoła kościoła . 3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 4. Od poniedziałku do soboty wyznaczona grupa dzieci naszej Parafii na Mszy św. o godz. 10,00 przystąpi do I-szej Komunii świętej. Dowolna grupa osób może uczestniczyć w tych Mszach św. W kościele zakładamy maseczki. 5. W sobotę 20 czerwca br. o godz. 8,30 spowiedź młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej Parafii zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18,00 procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy tak jak w Boże Ciało: Matki Różańcowe, Neokatechumenat, Grupę Ojca Pio i Radio Maryja oraz mieszkańców Szarleja. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – bł. Jolanty; - w środę – św. Brata Alberta; - w piątek – NSPJ; - w sobotę – Niepokalanego Serca NMP. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-06-07 NIEDZIELA TROJCY ŚWIĘTEJ – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 3. W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku każda Parafia organizuje procesję Bożego Ciała we własnej parafii. W naszej parafii Msze św. w Boże Ciało o godz. 8,00; 12,00 i o godz. 16,00. Po Mszy świętej o godz. 12,00 procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy Neokatechumenat, Matki Różańcowe, Grupę Ojca Pio i Radio Maryja oraz mieszkańców Szarleja. Ołtarze będą ustawione tak jak na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o niesienie feretronów a strażaków i panów z Rady parafialnej o pomoc kapłanom w procesji. 4. W piątek w Oktawie Bożego Ciała nie ma postu. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej; - w środę – bł. Bogumiła; - w czwarte – Boże Ciało; - w piątek – bł. Jana Nepomucena; - w piątek – św. Antoniego z Padwy. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-31 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – OGŁOSZENIA 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W związku z nowym rozporządzeniem w Mszach świętych i Nabożeństwach może uczestniczyć, bez ograniczeń, każda liczba wiernych. W kościele wierni zakładają maseczki. 3. Prosimy aby po Mszy świętej pozostały te osoby które zainteresowane są tegoroczną pielgrzymką na Jasną Górę. 4. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się 22 czerwca br. o godz. 17,00. Szczegóły u ks. Macieja. 5. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy – niedziela ta kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : - w poniedziałek – NMP Matki Kościoła; - w środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy – w czwartek –Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; - w piątek - św. Bonifacego; - w niedzielę – Trójcy Przenajświętszej . 8. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
12345...910
2011 - 2017 - 2020 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl