Ogłoszenia
12345...89
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-06-07 NIEDZIELA TROJCY ŚWIĘTEJ – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 3. W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku każda Parafia organizuje procesję Bożego Ciała we własnej parafii. W naszej parafii Msze św. w Boże Ciało o godz. 8,00; 12,00 i o godz. 16,00. Po Mszy świętej o godz. 12,00 procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy Neokatechumenat, Matki Różańcowe, Grupę Ojca Pio i Radio Maryja oraz mieszkańców Szarleja. Ołtarze będą ustawione tak jak na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o niesienie feretronów a strażaków i panów z Rady parafialnej o pomoc kapłanom w procesji. 4. W piątek w Oktawie Bożego Ciała nie ma postu. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej; - w środę – bł. Bogumiła; - w czwarte – Boże Ciało; - w piątek – bł. Jana Nepomucena; - w piątek – św. Antoniego z Padwy. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-31 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – OGŁOSZENIA 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W związku z nowym rozporządzeniem w Mszach świętych i Nabożeństwach może uczestniczyć, bez ograniczeń, każda liczba wiernych. W kościele wierni zakładają maseczki. 3. Prosimy aby po Mszy świętej pozostały te osoby które zainteresowane są tegoroczną pielgrzymką na Jasną Górę. 4. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się 22 czerwca br. o godz. 17,00. Szczegóły u ks. Macieja. 5. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy – niedziela ta kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : - w poniedziałek – NMP Matki Kościoła; - w środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy – w czwartek –Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; - w piątek - św. Bonifacego; - w niedzielę – Trójcy Przenajświętszej . 8. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-31 VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,40 a w niedziele o godz. 15,40. 3. 25 maja br. poniedziałek o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek - św. Filipa Nereusza; - w piątek – św. Urszuli Leduchowskiej; -w niedzielę – Zesłanie Ducha Świętego. 5. Nowenna do Ducha Świętego w połączeniu z Nabożeństwem majowym ,po Litanii Loretańskiej. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary na Mszy świętej i na konto parafialne.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-17 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,40 a w niedziele o godz. 15,40. 3. 18 maja br. o godz. 18,00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Franciszka i w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II oraz o nowe powołania do Służby Bożej, za kapłanów, Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. O godz. 17,00 Różaniec w/w intencjach. 4. Epidemia Korono wirusa uniemożliwiła wielu przystąpienie do Sakramentu Pojednania i Pokuty. Jednym z elementów naszej wiary jest przyjęcie Komunii św. w okresie wielkanocnym. Zachęcamy zatem do przystąpienia do spowiedzi w tym okresie, który potrwa do Uroczystości Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca br.. Spowiadamy codziennie 15 minut przed Mszą świętą. 5. Katechezy dla narzeczonych zostały odwołane z powodu obecnej sytuacji. Dostępne są dla nich katechezy na stronie www. Narzeczeni. Archidiecezja.pl . 6. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy nie zapominają o naszej parafii w tym trudnym czasie. Z serca dziękujemy. Bóg zapłać. 7. Po nowych rozporządzeniach od poniedziałku w Mszach świętych i Nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć 50 osób . 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 9. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 10. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-10 V NIEDZIELA WIELKANOCY – OGLOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,40 a w niedziele o godz. 15,40. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : - w czwartek – św. Macieja Apostoła; - w sobotę – św. Andrzeja Boboli -patrona Polski 4. Ks. Prymas wydał ponowne oświadczenie dotyczące dwóch terminów przystąpienia do I- szej Komunii świętej. Pierwszy za zgodą rodziców od połowy czerwca i drugi na jesieni. W związku z tym dzieci naszej parafii po zdeklarowaniu rodziców przystąpią do I-szej Komunii świętej 0d 15 do 20 czerwca br. I tak jak wspominaliśmy już wcześniej dziesięcioro dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na Mszy świętej o godz. 10,00 przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Szczegóły całej Uroczystości poda p. Katechetka Małgorzata Barglik. Jeśli zmieniłaby się liczba uczestników we Mszy świętej to podamy do wiadomości. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na konto parafialne i na tacę w kościele.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-03 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych’ 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17, 30 a w niedziele o godz. 15,30. 3. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. 4. 08 maja br. przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika , głównego patrona Polski. 5. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby parafii na konto parafialne i dzisiaj w czasie Mszy świętej. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : -w poniedziałek – św. Floriana; - w środę – św. Apostołów Filipa i Jakuba; - w piątek – św. Stanisława biskupa i męczennika.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020-04-26 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00. Z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W przyszłą niedzielę 3 maja br. na Mszy świętej o godz. 10,00 z udziałem władz naszego miasta i gminy modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. Z tej okazji wyjątkowo transmisja Mszy świętej w Internecie będzie przeprowadzona o godz. 10,00. 3. Przypominamy, że po nowych rozporządzeniach w naszej świątyni w czasie Mszy świętej może przebywać 30 osób z zachowaniem bezpiecznej odległości oraz z założonymi maseczkami ochronnymi, które ściągamy tylko na czas przyjęcia Komunii świętej. Obowiązek ten należy do wszystkich z wyjątkiem kapłanów sprawujących liturgię. Z kolei w trakcie pogrzebu na cmentarzu może uczestniczyć 50 osób. 4. Dziękujemy tym wszystkim parafianom, którzy wspierają parafię swoimi modlitwami i ofiarami, które przelali na konto parafii, a także złożyli ofiary w Biurze parafialnym, zakrystii czy też u kapłanów. 5. Cały czas zachęcamy do odmawiania Różańca i Koronki do Miłosierdzia Bożego by ustała epidemia. 6. Pragniemy poinformować rodziców klas III Szkoły podstawowej , iż dzieci przystąpią do I –szej Komunii świętej na początku czerwca od 1 do 6 czerwca br. czyli od poniedziałku do soboty. Każdego dnia dziesięcioro dzieci i ich rodzice lub opiekunowie o godz. 10,00 będą uczestniczyć we Mszy świętej na której dzieci przyjmą pierwszy raz Komunię świętą. Zaraz po Mszy świętej zostaną rozdane pamiątkowe obrazki. O szczegółach poinformuje was p. Barglik Małgorzata , katechetka waszych dzieci.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-04-19 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Informujemy, że po zmianach zapowiedzianych przez władze państwowe od poniedziałku 20 kwietnia br. w trakcie Mszy świętej, nabożeństwach i pogrzebach w naszej świątyni może uczestniczyć 30 osób. Prosimy dostosować się do tych przepisów o co prosi nas także ks. Prymas. 3. Zapraszamy na transmisję modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15,00. Po niej kapłan, który udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem w kościele wyjdzie także przed świątynię, aby pobłogosławić nasze miasto i całą parafię. 4. W związku przedłużającym się stanem epidemii oraz z stanem niepewności co do najbliższych dni, w tym także dnia Uroczystości I Komunii świętej dzieci klas trzecich, termin tej uroczystości zostaje przełożony na września lub października 2020roku. Konkretna data zależy od tego, jak będzie rozwijać się epidemia. To samo dotyczy Sakramentu bierzmowania. 5. Dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy rozumieją zaistniałą sytuację i wspierają parafię swoimi modlitwami jak również ofiarami, które przelali w ostatnim czasie na konto parafii, a także złożyli ofiary w Biurze parafialnym, w zakrystii lub u kapłanów. Bóg zapłać. 6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej i Koronki do Miłosierdzia Bożego prosząc o Bożą pomoc w pokonaniu epidemii.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-04-12 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA 1. W najbliższym tygodniu Biuro parafialne czynne tylko we wtorek 14 marca br. od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Przypominamy, iż z zaistniałą sytuacją w obrzędach liturgicznych może brać udział tylko 5 osób, również dotyczy to pogrzebów. Jako ludzie wierzący w ramach posłuszeństwa powinniśmy dostosować się do tych przepisów. 3. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanych w telewizji lub w Internecie. Transmisje liturgii z naszego kościoła transmitowane są w święta i niedziele o godz.12,00. 4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Prośmy Miłosiernego Boga , by oddalił od nas pandemię a zarażonym przywrócił zdrowie. 5. W związku z wirusem, w święta i niedziele nie są zbierane ofiary na tacę. Dlatego dziękujemy tym parafianom , którzy wspierają parafię ofiarami, które przelali na konto parafii, bądź złożyli ofiary w Biurze parafialnym, w zakrystii lub osobiście u kapłanów. Przeznaczone one są na pokrycie bieżących wydatków parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. 6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego szczególnie o godz. 20,30 w łączności z duchowieństwem zebranym w świątyniach prosząc o Bożą pomoc w pokonaniu epidemii.
NIEDZIELA PALMOWA  MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020 – 04-05 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek od godz. 15,00do 17,00. 2. Przypominamy, że w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, nie licząc posługujących. Wypełnienie tego zalecenia stwarza trudności, co jest zrozumiałe. Ks. Prymas postanowił, aby Msze święte były sprawowane jedynie z uczestnictwem osób związanych z intencją Mszy świętej. Dlatego bardzo prosimy wszystkie osoby, które intencji nie zamawiały, ani nie są z nią związane, aby do odwołania w Mszach świętych nie uczestniczyły dając tym samym pierwszeństwo ofiarodawcom i ich bliskim. Dotyczy to również uczestników pogrzebu zarówno w kościele jak i na cmentarzu. Jednocześnie przypominamy o udzielonej przez Księdza Prymasa dyspensie od uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej i świątecznej. 3. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o zrozumienie i w ramach posłuszeństwa dostosowanie się do tych zaleceń szczególnie w czasie Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i soboty. Kościół będzie otwarty 15 minut przed rozpoczęciem liturgii i zostanie do niego wpuszczonych jedynie 5 osób. 4. W naszej parafii Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będzie miała charakter prywatny – bez udziału wiernych. 5. Zachęcamy do duchowej łączności i uczestnictwa w transmisjach liturgii z naszej świątyni prowadzonych przez Internet: - Wielki Czwartek o godz. 18,00 – Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Piątek godz. 15,00 – Droga Krzyżowa; godz. 18,00 Liturgia Męki Pańskiej - Wielka Sobota godz. 21,00 – Wigilia Paschalna - Niedziela Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny godz. 12,00 Msza święta W tym miejscu już dzisiaj pragniemy podziękować firmie KRUSZ – LAN Pana Ziętary oraz Filipowi Pawlakowi za pomoc w przeprowadzeniu tych transmisji. 6. Decyzją Księdza Prymasa w tym roku nie przygotowuje się Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Z uwagi na możliwość jedynie indywidualnego nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji nie wystawia się Najświętszego Sakramentu w monstrancji. W ciągu dnia kruchta kościoła pozostaje otwarta. Na zakończenie Liturgii Wielkiej Soboty oraz na początku Rezurekcji kapłan wyjdzie przed kościół i pobłogosławi całą parafię Najświętszym Sakramentem. 7. W Wielką Sobotę nie odbędzie się tradycyjne święcenie potraw na stół wielkanocny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i pobłogosławienia pokarmów w domach przed wspólnym wielkanocnym śniadaniem. Tekst całego obrzędu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Na niej znajdziemy także informacje o udzielonych odpustach przez Stolicę Apostolską. 8. W Wielkim Tygodniu podejmiemy dyżur spowiedniczy. Z uwagi na bezpieczeństwo będzie spowiadał tylko jeden ksiądz. Przypominamy, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca br. Dlatego prosimy wziąć pod uwagę zdrowie szafarzy sakramentu pokuty i roztropnie zaplanować przystępowanie do spowiedzi i jeśli to możliwe przystąpić do niej w czasie późniejszym. Prosimy, aby w kościele zawsze nie było więcej niż 5 osób. 9. Spowiedź w Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środę i Czwartek od 16 do 17,00 a w Wielki Piątek i Sobotę od 8,00 do 9,00. 10. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy rozumieją zaistniałą sytuację, jakże trudną dla nas wszystkich, a także wspierają parafię swoimi modlitwami jak również ofiarami, które przelali w ostatnim czasie na konto parafii, które podane jest na naszej stronie internetowej, a także złożyli ofiary w Biurze parafialnym, w zakrystii lub osobiście u księży. Przeznaczone one zostaną na pokrycie bieżących wydatków naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać. 11. Zachęcamy do modlitwy różańcowej oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego szczególnie o godz. 20,30 w łączności z duchowieństwem zebranym w świątyniach prosząc o Bożą pomoc w pokonaniu pandemii.
VNIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VNIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-03-29 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i wszystkie inne Nabożeństwa są odwołane ze względu na epidemię. 2. Na Mszach świętych według wytycznych Rządu i Episkopatu może uczestniczyć 5 osób oprócz kapłanów, p. Organisty i p. Kościelnego. 3. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu otwarte tylko w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 4. Wielu pyta się o I-szą Komunię świętą i o Bierzmowanie. Informujemy, iż szczegóły na ten temat podane zostaną po 13 kwietnia br. 5. Zachęcamy do odmawiania Różańca i Koronki do Miłosierdzia Bożego, by Bóg oddalił epidemię a zarażonym przywrócił zdrowie.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020- 03 – 22 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00. 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek od godz. 17,30 a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 3. We wtorek 24 marca br. o godz. 17,30 Nabożeństwo do świętego Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny, by Bóg oddalił epidemię. 4. W środę 25 marca br. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. 5. Prosimy by korzystać ze spowiedzi przed każdą Mszą świętą ponieważ spowiedzi dekanalnej nie będzie. 6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.
III NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020-03-15 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17,00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa patrona Kościoła. Módlmy się za Kościół i za naszą Ojczyznę. 3. 02 kwietnia br., w czwartek od godz. 14,00w Przychodni „Nasz Lekarz” przy ul. Kujawskiej w Kruszwicy, odbędą się badania USG Dopler. Bliższe informacje w Przychodni i na tablicy ogłoszeń. 4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na renowację zabytków w naszym kościele. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-03-08 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17,00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. W czwartek 12 marca br. o godz. 17,15 Różaniec Fatimski a po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. W piątek 13 marca br. przypada rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Apostolską. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach. 4. W piątek 13 marca br. Biuro parafialne nieczynne. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020-03-01 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17,00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00. 2. W środę 04 marca br. w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Grupy przyparafialne prosimy o przeprowadzenie adoracji. 3. W piątek 06 marca br. okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży o godz.16,00. 4. 07 marca br. w sobotę odwiedzimy chorych z Komunią świętą. 5. Od 11 do 15 maja organizowana jest wycieczka do Zakopanego, Wieliczki i Oświęcimia. Zapisy i szczegóły na tablicy ogłoszeń. A pielgrzymka na Maltę śladami św. Pawła odbędzie się od 22 do 29 września br. Szczegóły również na tablicy ogłoszeń. 6. 04 marca br. przypada wspomnienie św. Kazimierza Królewicza. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-02-23 VII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. 26 lutego br. przypada Środa popielcowa. Msze święte w naszym kościele o godz. 7,00; 16,00 i o godz. 18,00. Na każdej Mszy świętej posypanie głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. W Środę popielcową post ścisły obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. 2. W Wielkim Poście Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17,00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 3. W piątek 28 lutego br. O godz.19,00 w salce katechetycznej „Caritas” rozpoczyna się katecheza dla narzeczonych. 4. W czwartek 27 lutego br. Biuro parafialne nieczynne. 5. 27 lutego br. w czwartek o godz. 16,00 zapraszam Radę parafialną i katechetów na spotkanie. 6. Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy zaprasza uczniów klas VIII szkół podstawowych wraz z rodzicami na Dzień zawodowca organizowany w ramach drzwi otwartych szkoły, który odbędzie się w sobotę 29 lutego br. o godz. 10,00 w budynku szkoły. Szczegóły na plakacie. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VI NIEDZIELA ZWYKLA - OGLOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA ZWYKLA - OGLOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020-02-16 VI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W najbliższym tygodniu , w poniedziałek Biuro parafialne nieczynne. 2. W poniedziałek 17 lutego br. o godz. 7,00 Msza św. w intencji kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. 3. W sobotę przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła. 4. W niedzielę 23 lutego br. zbierane będą ofiary na odnowienie zabytków w naszym kościele. 5. 20 lutego br. w czwartek o godz. 17,15 Nabożeństwo do Ojca Pio a o godz. 18,00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań za pośrednictwem Ojca Pio. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-02-09 V NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W najbliższym tygodniu Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek od godz. 15,00 do 17,00. 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Scholastyki; - we wtorek - NMP z Lourdes; - w piątek - św. Cyryla i Metodego. 3. W czwartek 13 lutego br. o godz. 17, 15 Różaniec Fatimski a po Mszy św. wieczornej spotkanie Członków Żywego Różańca. 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
IV NIEDZIELA ZWYKŁA - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
Kruszwica, 2020-02-02 IV NIEDZIELA ZWYKŁA - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 1. Biuro parafialne czynne według ustalonego porządku, w poniedziałek, wtorek i czwartek od 15,00 do 17,00 i w piątek od 9,00 do 11,00. 2. W związku z I – szym piątkiem miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży przed każdą Mszą świętą. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w miesiącu marcu. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w środę – św. Agaty; - czwartek św. Pawła Miki i Towarzyszy. 4. 07 lutego br. w godzinach od 14,00 do 18,00 w Przychodni Twoje Zdrowie odbędą się badania USG Dopler tętnic żylnych i kręgowych, kończyn dolnych i górnych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
III NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-01-26 III NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Jeszcze w najbliższym tygodniu Biuro parafialne czynne we wtorek i piątek po wieczornej Mszy świętej. 2. 01 lutego br. w sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające w celu zadośćuczynienia za grzechy, zniewagi i obojętność wobec Niepokalanego Serca Maryi. 3. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na spotkanie modlitewne 01 lutego br. o godz. 10,00 do kościoła św. Tereski. Po Mszy świętej Różaniec, który odmawiać będziemy maszerując od kościoła św. Tereski do Bazyliki. 4. W przyszłą niedzielę 02 lutego br. gościć będziemy syna naszej parafii brata Dawida Walczaka, który obecnie posługuje na misjach na Kubie. Przyjedzie on z kilkoma swoimi parafianami i w czasie Eucharystii, zamiast kazania opowiedzą nam o codziennym życiu na Kubie. Po Mszach świętych będą zbierać ofiary na cele misyjne w tym kraju. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek – św. Tomasza z Akwinu; - w piątek – św. Jana Bosko; - w sobotę – poświęcenie Bazyliki Prymasowskiej. 6. 13 lutego br. Przychodnia Nasz Lekarz zaprasza na badanie wzroku w godzinach od 12,00 do 13,30. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
12345...89
2011 - 2017 - 2020 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl