Ogłoszenia
12345...910
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020-08-09 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W sobotę 15 sierpnia br. przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz. 16,00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek –św. Wawrzyńca; - we wtorek – św. Klary; - w piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego; - w sobotę – Wniebowzięcie NMP. 4. W naszych modlitwach polecajmy ludzi uzależnionych od alkoholu i przebywających na wakacjach. 5. Pragnę bardzo serdecznie i gorąco podziękować mieszkańcom Szarleja za ugoszczenie pielgrzymów z Gdyni i Gdańska. Bóg zapłać Wam za poczęstunek i napoje. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-08-02 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W czwartek 06 sierpnia br. o godz. 17,15 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 3. W piątek 07 sierpnia br. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania, również w piątek przypada Uroczystość Przemienienia Pańskiego. 4. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 5. Składamy serdeczne podziękowania Panu Przemkowi Bohonozowi i portalowi Moja Kruszwica za transmisję Mszy świętej dla Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej dnia 31 sierpnia br. Bóg zapłać. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVII NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-07-26 XVII NIEDZIELA ZWYKA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W czwartek o godz. 17,15 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej. 3. W sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej. 4. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą. 5. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitw o trzeźwość narodu polskiego. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich uzależnionych od alkoholu. 6. W naszych modlitwach polecajmy dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach. 7. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w kościele. 8. Od 30 lipca br. do 04 sierpnia br. o godz. 20,00 sprawowana będzie Msza święta w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zapraszamy na Eucharystię by łączyć się duchowo z delegacją pielgrzymów na Jasną Górę 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-07-19 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. 23 lipca br. w czwartek przypada Święto św. Brygidy patronki Europy. 3. W sobotę 25 lipca br. przypada Święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa w związku z tym w niedzielę 26 lipca br. po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Tego dnia przypada dzień imienin Bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Polecajmy Go naszym modlitwom. 4. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach, jak również o dobre urodzaje. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-07-12 XV NIEDZIELA ZWYKLA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W poniedziałek 13 lipca br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski a po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. 16 lipca br. w czwartek o godz. 18,00 Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja , TV Trwam i za ofiarodawców. O godz. 17,15 Różaniec w/w intencjach. 4. W środę przypada dzień imienin arcybiskupa seniora Henryka Muszyńskiego. Polecajmy go naszym modlitwom. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek - Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; - w środę – św. Bonawentury; - w czwartek – NMP z Góry Karmel. 6. Zachęcamy do modlitwy za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach i o dobre urodzaje. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-07-05 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – bł. Marii Ledóchowskiej; - w środę - św. Jana z Dukli; - w sobotę – św. Benedykta. 3. W naszych modlitwach polecajmy Bogu dzieci i młodzież przebywających na wakacjach, prośmy również o dobre urodzaje. 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020-06-28 XIII NIEDZIELA ZWYKLA – OGLOSZENIA PARAFIALNE 1. W poniedziałek 29 czerwca br. przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła – Odpust w naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12,00 , którą sprawować będzie ks. dr Michał Klementowicz adiunkt Katedry Homiletyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i wykładowca Seminarium Duchownego w Lublinie. 2. Ze względu na odpust Biuro parafialne czynne we wtorek 30 czerwca br. od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 3. W czwartek 02 lipca br. godz.. 17,00 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 4. 04 lipca br. w sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające w celu zadośćuczynienia za grzechy, zniewagi i obojętność wobec Niepokalanego Serca Maryi. 5. W sobotę o godz. 10,00 do kościoła św. Teresy zapraszamy mężczyzn na spotkanie modlitewne. Będzie miało charakter wynagradzający Matce Bożej za pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Ap. Piotra i Pawła; - w piątek – św. Tomasza Apostoła. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-06-21 XII NIEDZIELA ZWYKLA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W poniedziałek 22 czerwca br. młodzież naszej parafii na Mszy św. o godz. 17,00 przystąpi do Sakramentu bierzmowania. Bierzmowania udzieli ks. Arcybiskup Jozef Kowalczyk. 2. Ze względu na Bierzmowanie Biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 15,00 do 17,00. 3. 24 czerwca br. w środę o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań i w intencji naszej Ojczyzny. 4. W środę przypada w Kościele Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. 5. W poniedziałek 29 czerwca br. przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła i Odpust w naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 12,00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Michał Klementowicz – adiunkt Katedry Homiletyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i wykładowca w Seminarium Duchownym w Lublinie. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XI NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-06-14 XI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W poniedziałek15 czerwca br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski a po Mszy św. o godz. 18,00 podanie intencji. 2. Nabożeństwa czerwcowe w czasie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18,00 i procesja dookoła kościoła . 3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 4. Od poniedziałku do soboty wyznaczona grupa dzieci naszej Parafii na Mszy św. o godz. 10,00 przystąpi do I-szej Komunii świętej. Dowolna grupa osób może uczestniczyć w tych Mszach św. W kościele zakładamy maseczki. 5. W sobotę 20 czerwca br. o godz. 8,30 spowiedź młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej Parafii zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18,00 procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy tak jak w Boże Ciało: Matki Różańcowe, Neokatechumenat, Grupę Ojca Pio i Radio Maryja oraz mieszkańców Szarleja. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – bł. Jolanty; - w środę – św. Brata Alberta; - w piątek – NSPJ; - w sobotę – Niepokalanego Serca NMP. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-06-07 NIEDZIELA TROJCY ŚWIĘTEJ – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 3. W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku każda Parafia organizuje procesję Bożego Ciała we własnej parafii. W naszej parafii Msze św. w Boże Ciało o godz. 8,00; 12,00 i o godz. 16,00. Po Mszy świętej o godz. 12,00 procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy Neokatechumenat, Matki Różańcowe, Grupę Ojca Pio i Radio Maryja oraz mieszkańców Szarleja. Ołtarze będą ustawione tak jak na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o niesienie feretronów a strażaków i panów z Rady parafialnej o pomoc kapłanom w procesji. 4. W piątek w Oktawie Bożego Ciała nie ma postu. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej; - w środę – bł. Bogumiła; - w czwarte – Boże Ciało; - w piątek – bł. Jana Nepomucena; - w piątek – św. Antoniego z Padwy. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-31 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – OGŁOSZENIA 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W związku z nowym rozporządzeniem w Mszach świętych i Nabożeństwach może uczestniczyć, bez ograniczeń, każda liczba wiernych. W kościele wierni zakładają maseczki. 3. Prosimy aby po Mszy świętej pozostały te osoby które zainteresowane są tegoroczną pielgrzymką na Jasną Górę. 4. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się 22 czerwca br. o godz. 17,00. Szczegóły u ks. Macieja. 5. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy – niedziela ta kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : - w poniedziałek – NMP Matki Kościoła; - w środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy – w czwartek –Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; - w piątek - św. Bonifacego; - w niedzielę – Trójcy Przenajświętszej . 8. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-31 VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,40 a w niedziele o godz. 15,40. 3. 25 maja br. poniedziałek o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek - św. Filipa Nereusza; - w piątek – św. Urszuli Leduchowskiej; -w niedzielę – Zesłanie Ducha Świętego. 5. Nowenna do Ducha Świętego w połączeniu z Nabożeństwem majowym ,po Litanii Loretańskiej. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary na Mszy świętej i na konto parafialne.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-17 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,40 a w niedziele o godz. 15,40. 3. 18 maja br. o godz. 18,00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Franciszka i w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II oraz o nowe powołania do Służby Bożej, za kapłanów, Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. O godz. 17,00 Różaniec w/w intencjach. 4. Epidemia Korono wirusa uniemożliwiła wielu przystąpienie do Sakramentu Pojednania i Pokuty. Jednym z elementów naszej wiary jest przyjęcie Komunii św. w okresie wielkanocnym. Zachęcamy zatem do przystąpienia do spowiedzi w tym okresie, który potrwa do Uroczystości Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca br.. Spowiadamy codziennie 15 minut przed Mszą świętą. 5. Katechezy dla narzeczonych zostały odwołane z powodu obecnej sytuacji. Dostępne są dla nich katechezy na stronie www. Narzeczeni. Archidiecezja.pl . 6. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy nie zapominają o naszej parafii w tym trudnym czasie. Z serca dziękujemy. Bóg zapłać. 7. Po nowych rozporządzeniach od poniedziałku w Mszach świętych i Nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć 50 osób . 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 9. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 10. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-10 V NIEDZIELA WIELKANOCY – OGLOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,40 a w niedziele o godz. 15,40. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : - w czwartek – św. Macieja Apostoła; - w sobotę – św. Andrzeja Boboli -patrona Polski 4. Ks. Prymas wydał ponowne oświadczenie dotyczące dwóch terminów przystąpienia do I- szej Komunii świętej. Pierwszy za zgodą rodziców od połowy czerwca i drugi na jesieni. W związku z tym dzieci naszej parafii po zdeklarowaniu rodziców przystąpią do I-szej Komunii świętej 0d 15 do 20 czerwca br. I tak jak wspominaliśmy już wcześniej dziesięcioro dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na Mszy świętej o godz. 10,00 przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Szczegóły całej Uroczystości poda p. Katechetka Małgorzata Barglik. Jeśli zmieniłaby się liczba uczestników we Mszy świętej to podamy do wiadomości. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na konto parafialne i na tacę w kościele.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-05-03 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych’ 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17, 30 a w niedziele o godz. 15,30. 3. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. 4. 08 maja br. przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika , głównego patrona Polski. 5. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby parafii na konto parafialne i dzisiaj w czasie Mszy świętej. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : -w poniedziałek – św. Floriana; - w środę – św. Apostołów Filipa i Jakuba; - w piątek – św. Stanisława biskupa i męczennika.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2020-04-26 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00. Z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W przyszłą niedzielę 3 maja br. na Mszy świętej o godz. 10,00 z udziałem władz naszego miasta i gminy modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. Z tej okazji wyjątkowo transmisja Mszy świętej w Internecie będzie przeprowadzona o godz. 10,00. 3. Przypominamy, że po nowych rozporządzeniach w naszej świątyni w czasie Mszy świętej może przebywać 30 osób z zachowaniem bezpiecznej odległości oraz z założonymi maseczkami ochronnymi, które ściągamy tylko na czas przyjęcia Komunii świętej. Obowiązek ten należy do wszystkich z wyjątkiem kapłanów sprawujących liturgię. Z kolei w trakcie pogrzebu na cmentarzu może uczestniczyć 50 osób. 4. Dziękujemy tym wszystkim parafianom, którzy wspierają parafię swoimi modlitwami i ofiarami, które przelali na konto parafii, a także złożyli ofiary w Biurze parafialnym, zakrystii czy też u kapłanów. 5. Cały czas zachęcamy do odmawiania Różańca i Koronki do Miłosierdzia Bożego by ustała epidemia. 6. Pragniemy poinformować rodziców klas III Szkoły podstawowej , iż dzieci przystąpią do I –szej Komunii świętej na początku czerwca od 1 do 6 czerwca br. czyli od poniedziałku do soboty. Każdego dnia dziesięcioro dzieci i ich rodzice lub opiekunowie o godz. 10,00 będą uczestniczyć we Mszy świętej na której dzieci przyjmą pierwszy raz Komunię świętą. Zaraz po Mszy świętej zostaną rozdane pamiątkowe obrazki. O szczegółach poinformuje was p. Barglik Małgorzata , katechetka waszych dzieci.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-04-19 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Informujemy, że po zmianach zapowiedzianych przez władze państwowe od poniedziałku 20 kwietnia br. w trakcie Mszy świętej, nabożeństwach i pogrzebach w naszej świątyni może uczestniczyć 30 osób. Prosimy dostosować się do tych przepisów o co prosi nas także ks. Prymas. 3. Zapraszamy na transmisję modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15,00. Po niej kapłan, który udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem w kościele wyjdzie także przed świątynię, aby pobłogosławić nasze miasto i całą parafię. 4. W związku przedłużającym się stanem epidemii oraz z stanem niepewności co do najbliższych dni, w tym także dnia Uroczystości I Komunii świętej dzieci klas trzecich, termin tej uroczystości zostaje przełożony na września lub października 2020roku. Konkretna data zależy od tego, jak będzie rozwijać się epidemia. To samo dotyczy Sakramentu bierzmowania. 5. Dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy rozumieją zaistniałą sytuację i wspierają parafię swoimi modlitwami jak również ofiarami, które przelali w ostatnim czasie na konto parafii, a także złożyli ofiary w Biurze parafialnym, w zakrystii lub u kapłanów. Bóg zapłać. 6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej i Koronki do Miłosierdzia Bożego prosząc o Bożą pomoc w pokonaniu epidemii.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-04-12 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA 1. W najbliższym tygodniu Biuro parafialne czynne tylko we wtorek 14 marca br. od godz. 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Przypominamy, iż z zaistniałą sytuacją w obrzędach liturgicznych może brać udział tylko 5 osób, również dotyczy to pogrzebów. Jako ludzie wierzący w ramach posłuszeństwa powinniśmy dostosować się do tych przepisów. 3. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii transmitowanych w telewizji lub w Internecie. Transmisje liturgii z naszego kościoła transmitowane są w święta i niedziele o godz.12,00. 4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Prośmy Miłosiernego Boga , by oddalił od nas pandemię a zarażonym przywrócił zdrowie. 5. W związku z wirusem, w święta i niedziele nie są zbierane ofiary na tacę. Dlatego dziękujemy tym parafianom , którzy wspierają parafię ofiarami, które przelali na konto parafii, bądź złożyli ofiary w Biurze parafialnym, w zakrystii lub osobiście u kapłanów. Przeznaczone one są na pokrycie bieżących wydatków parafii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. 6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego szczególnie o godz. 20,30 w łączności z duchowieństwem zebranym w świątyniach prosząc o Bożą pomoc w pokonaniu epidemii.
NIEDZIELA PALMOWA  MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020 – 04-05 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek od godz. 15,00do 17,00. 2. Przypominamy, że w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, nie licząc posługujących. Wypełnienie tego zalecenia stwarza trudności, co jest zrozumiałe. Ks. Prymas postanowił, aby Msze święte były sprawowane jedynie z uczestnictwem osób związanych z intencją Mszy świętej. Dlatego bardzo prosimy wszystkie osoby, które intencji nie zamawiały, ani nie są z nią związane, aby do odwołania w Mszach świętych nie uczestniczyły dając tym samym pierwszeństwo ofiarodawcom i ich bliskim. Dotyczy to również uczestników pogrzebu zarówno w kościele jak i na cmentarzu. Jednocześnie przypominamy o udzielonej przez Księdza Prymasa dyspensie od uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej i świątecznej. 3. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o zrozumienie i w ramach posłuszeństwa dostosowanie się do tych zaleceń szczególnie w czasie Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i soboty. Kościół będzie otwarty 15 minut przed rozpoczęciem liturgii i zostanie do niego wpuszczonych jedynie 5 osób. 4. W naszej parafii Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będzie miała charakter prywatny – bez udziału wiernych. 5. Zachęcamy do duchowej łączności i uczestnictwa w transmisjach liturgii z naszej świątyni prowadzonych przez Internet: - Wielki Czwartek o godz. 18,00 – Msza Wieczerzy Pańskiej - Wielki Piątek godz. 15,00 – Droga Krzyżowa; godz. 18,00 Liturgia Męki Pańskiej - Wielka Sobota godz. 21,00 – Wigilia Paschalna - Niedziela Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny godz. 12,00 Msza święta W tym miejscu już dzisiaj pragniemy podziękować firmie KRUSZ – LAN Pana Ziętary oraz Filipowi Pawlakowi za pomoc w przeprowadzeniu tych transmisji. 6. Decyzją Księdza Prymasa w tym roku nie przygotowuje się Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Z uwagi na możliwość jedynie indywidualnego nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji nie wystawia się Najświętszego Sakramentu w monstrancji. W ciągu dnia kruchta kościoła pozostaje otwarta. Na zakończenie Liturgii Wielkiej Soboty oraz na początku Rezurekcji kapłan wyjdzie przed kościół i pobłogosławi całą parafię Najświętszym Sakramentem. 7. W Wielką Sobotę nie odbędzie się tradycyjne święcenie potraw na stół wielkanocny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i pobłogosławienia pokarmów w domach przed wspólnym wielkanocnym śniadaniem. Tekst całego obrzędu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Na niej znajdziemy także informacje o udzielonych odpustach przez Stolicę Apostolską. 8. W Wielkim Tygodniu podejmiemy dyżur spowiedniczy. Z uwagi na bezpieczeństwo będzie spowiadał tylko jeden ksiądz. Przypominamy, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca br. Dlatego prosimy wziąć pod uwagę zdrowie szafarzy sakramentu pokuty i roztropnie zaplanować przystępowanie do spowiedzi i jeśli to możliwe przystąpić do niej w czasie późniejszym. Prosimy, aby w kościele zawsze nie było więcej niż 5 osób. 9. Spowiedź w Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środę i Czwartek od 16 do 17,00 a w Wielki Piątek i Sobotę od 8,00 do 9,00. 10. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy rozumieją zaistniałą sytuację, jakże trudną dla nas wszystkich, a także wspierają parafię swoimi modlitwami jak również ofiarami, które przelali w ostatnim czasie na konto parafii, które podane jest na naszej stronie internetowej, a także złożyli ofiary w Biurze parafialnym, w zakrystii lub osobiście u księży. Przeznaczone one zostaną na pokrycie bieżących wydatków naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać. 11. Zachęcamy do modlitwy różańcowej oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego szczególnie o godz. 20,30 w łączności z duchowieństwem zebranym w świątyniach prosząc o Bożą pomoc w pokonaniu pandemii.
VNIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VNIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2020-03-29 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i wszystkie inne Nabożeństwa są odwołane ze względu na epidemię. 2. Na Mszach świętych według wytycznych Rządu i Episkopatu może uczestniczyć 5 osób oprócz kapłanów, p. Organisty i p. Kościelnego. 3. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu otwarte tylko w poniedziałek od 15,00 do 17,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 4. Wielu pyta się o I-szą Komunię świętą i o Bierzmowanie. Informujemy, iż szczegóły na ten temat podane zostaną po 13 kwietnia br. 5. Zachęcamy do odmawiania Różańca i Koronki do Miłosierdzia Bożego, by Bóg oddalił epidemię a zarażonym przywrócił zdrowie.
12345...910
2011 - 2017 - 2020 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl