Ogłoszenia
XXVIII NIEDZIELAZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII NIEDZIELAZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2019-10-13 XXVIIINIEDZIELAA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz. 15,30. Dla dzieci Różaniec we wtorek piątek o godz. 17,00. 2. W poniedziałek 14 października br. o godz. 16,40 „Różaniec Fatimski”. W czasie różańca podana zostanie intencja na cały miesiąc. 3. 16 października br. w środę o godz. 18,00 Msza święta w intencji Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. O godz. 17,30 Różaniec w/w intencjach. 4. 14 października br. przypada Dzień Edukacji Narodowej, polecajmy w naszych modlitwach nauczycieli i wychowawców. 5. Serdeczne podziękowania składamy panu Wiceburmistrzowi Bartoszowi Krajniakowi za pomoc w usunięciu spróchniałych drzew na cmentarzu, panu Jarkowi Kowalskiemu za naprawienie ogrodzenia od strony jeziora i panu Piaseckiemu za naprawę opierzenia na Kolegiacie. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – bł. Radzyma Gaudentego; - we wtorek – św. Teresy od Jezusa; - w środę – św. Jadwigi Śląskiej; - w czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego; - w piątek – św. Łukasza Ewangelisty. 7. W piątek 18 października br. Biuro parafialne nieczynne. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-10-06 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz. 15,30. Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 17,00. 2. Mamy już kalendarz na rok 2020. Można dokonywać rezerwację Mszy świętych. 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień papieski. Przed kościołem będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży. 4. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Różańcowej. 5. Kruszwicki Uniwersytet Trzeciego Wieku informuje, że inauguracja roku akademickiego 2019/ 2020 odbędzie się 10 października br. o godz. 16,00 w Centrum Konferencyjno Szkoleniowym „Terminal” w Kruszwicy przy ul. Lipowej 7 – dawny dworzec PKP. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2019-09-29 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. W naszym kościele Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży w dni powszednie o godz. 17,30 w niedziele o godz.15,30. Dla dzieci Różaniec we wtorek i piątek o godz. 17,00. 2. 03 października br. w czwartek o godz. 17,15 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby bożej. 3. W sobotę 05 października br. po porannej mszy świętej Nabożeństwo wynagradzające w celu zadośćuczynienia za grzechy, zniewagi i obojętność wobec Niepokalanego Serca Maryi. 4. W piątek 04 października br. po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania i ich rodziców. A o godz. 19,30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu prowadzoną przez młodzież w czasie której będzie dodatkowa okazja do spowiedzi. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16,00. 5. W przyszłą niedzielę przed kościołem KSM przeprowadzi zbiórkę na koncert „Siewców Lednicy”, który odbędzie się w czasie tegorocznej Nocy Świętych. 6. Chętni chłopcy począwszy od kl. III Szkoły Podstawowej, którzy chcą służyć jako ministranci mogą zgłosić się do ks. Michała. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św.Hieronima; - we wtorek – św. Teresy od dzieciątka Jezus; - środę – św. Aniołów Stróżów; - w piątek – św. Franciszka z Asyżu; - w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej. 8. W sobotę 05 października br. odwiedzimy chorych z Komunią świętą. 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-09-22 XXV NIEDZIELAZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W poniedziałek 23 września br. przypada 51 rocznica narodzin dla nieba świętego Ojca Pio. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18,00 a po niej będzie możliwość uczczenia Jego relikwii. 2. 24 września br. we wtorek o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań i w intencji naszej Ojczyzny. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św.Ojca Pio; - w piątek – św.Wincentego a Paulo; - sobotę – św. Wacława. 4. W środę 25 września br. o godz. 16,00 zapraszamy na spotkanie katechetów. Spotkanie na plebanii. 5. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na renowację zabytków w naszym kościele. 6. 26 września br. w przychodni przy ul. Rybackiej odbędą się bezpłatne badania wzroku oraz USG Dopler. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 7. Zmarł ks. Marek Sobociński, który był wikariuszem w naszej parafii. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Mszę św. w jego intencji odprawimy 10 października o godz. 7,00. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 15.09.2019 r. XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania – Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. 2. Jutro (poniedziałek 16 września) zapraszamy na różaniec i Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego, biskupów, kapłanów o nowe powołania, a także Radio Maryja, TV TRWAM oraz ofiarodawców. Rozpoczęcie o godz. 17.15. 3. W środę 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, jak również dzieci i młodzieży. Tego dnia o godz. 10.30 Msza Święta w intencji całej społeczności Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego. 4. Zapraszamy chłopców począwszy od klasy III szkoły podstawowej, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci. Szczegóły u ks. Michała, opiekuna SLO. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Korneliusza; - w środę – św. Stanisława Kostki, - w piątek – św. Andrzeja Kim i Towarzyszy; - w sobotę – św. Mateusza Apostoła. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-09-08 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 15.00 do 17.00. 2. W piątek 13 września br. o godz. 16,00 Różaniec Fatimski a po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w piątek – św. Jana Chryzostoma; - w sobotę – Podwyższenie Krzyża Świętego. 4. W dniu 17 września br. we wtorek od godziny 14,00 w Przychodniu Nasz Lekarz przy ul. Kujawskiej odbędą się badania USG DOPPLER. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-09-01 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Jeszcze w tym tygodniu Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do11,00. 2. W czwartek 05 września br. o godz. 17,15 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 3. W piątek przed Mszą świętą o godz. 18,00 Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. 4. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16,00. 5. 07 września br. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające w celu zadośćuczynienia wobec Niepokalanego Serca Maryi. 6. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w sobotę 07 września br. od godz. 8,30. 7. W przyszłą niedzielę 08 września br. odpust w naszej Parafii ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 12,00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Hubert Wiśniewski referent katechetyczny w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. A na Mszy św. o godz. 10,00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 1 i poświęcenie tornistrów pierwszoklasistom. 8. We wtorek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego – Papieża. 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-08-25 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W przyszłą niedzielę 01 września br. na Mszy św. o godz.12,00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy rolników i działkowiczów o przyniesienie darów ołtarza z tegorocznych plonów. 3. 30 sierpnia br. o godz. 18,00 Msza święta z udziałem pielgrzymów a po niej spotkanie w salce Caritas. 4. Rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr. 1 w niedzielę 08 września br. na Mszy świętej o godz. 10,00 i nastąpi poświęcenie tornistrów pierwszoklasistom. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – MB Częstochowskiej; - we wtorek – św. Moniki; - w środę – św. Augustyna; - w czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-08-18 XX NIEDZIELAZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek -św. Bernarda; - w środę – św. Piusa X; - w czwartek – NMP Królowej; - w sobotę – św. Bartłomieja. 3. W miesiącu sierpniu modlimy się o trzeźwość narodu i za przebywających na wakacjach. 4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na odnowienie zabytków w naszym kościele. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-08-11 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. We wtorek 13 sierpnia br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski a po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. W czwartek 15 sierpnia br. przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – zwyczajowo obchodzone jako MB Zielnej. Msze święte w naszym kościele tak jak w niedzielę o godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz. 16,00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. 4. W piątek 16 sierpnia br. o godz. 18,00 Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, biskupów , kapłanów, o nowe powołania do Służby bożej, za TV Trwam, Radio Maryja i za ofiarodawców. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: -w środę – św. Maksymiliana Kolbe; - w czwartek – Wniebowzięcie NMP; - w sobotę – św. Jacka. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-08-04 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek – Przemienienie Pańskie; - w czwartek – św. Dominika; - w piątek – św. Teresy Benedykty; - w sobotę – św. Wawrzyńca. 3. Polecajmy w naszych modlitwach dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach. 4. 06 sierpnia br. we wtorek powrót Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. 5. Z wcześniejszą zapowiedzią w miesiącu sierpniu modlimy się o trzeźwość narodu. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-07-28 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGLOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Dnia 05 i 06 sierpnia br. organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na powitanie pieszej pielgrzymki z naszej parafii. Zapisy u p. Bagrowskiej. 3. 02 sierpnia br. przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed Mszą św. o godz. 18,00 Litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Marty; - w środę – św. Ignacego Loyoli; - w czwartek – św. Alfonsa Liguoriego. 5. W naszych modlitwach polecajmy dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach i módlmy się o dobre plony. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-07-21 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do17,00 iw piątek od 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W środę 24 lipca br. o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań, oraz w intencji naszej Ojczyzny. 3. W czwartek 25 lipca br. przypada wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów w naszym kościele w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Marii Magdaleny; - we wtorek – św. Brygidy; - w środę – św.Kingi; - w czwartek – św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa; - w piątek – św. Joachima i Anny Rodziców NMP. 5. Przy obrazie MB Częstochowskiej można pobrać koperty na intencje, które odprawiane będą w czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. 6. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na renowację zabytków w naszym kościele. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-07-14 XV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. 15 lipca br. w poniedziałek o godz. 17,15 Różaniec Fatimski a po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. Polecajmy w naszych modlitwach dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach i módlmy się o dobre urodzaje. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Bonawentury; - we wtorek – NMP z Góry Karmel. 5. Przy obrazie MB Częstochowskiej można pobrać koperty na intencje, które będą odprawiane w czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Intencje składamy u ks. Macieja lub w zakrystii. 6. 25 lipca br. w Przychodni „Nasz Lekarz” odbędą się badania kardiologiczne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIV NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-07-07 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Formularze zgłoszeniowe można odebrać zakrystii. 3. Przy obrazie MB Częstochowskiej można pobierać koperty na intencje, które odprawiane będą w czasie pielgrzymki. 4. 21 lipca br. w Parafii św. Tereski spotkanie przed pielgrzymkowe po Mszy św. wieczornej o godz. 19,00. 5. 11 lipca br. o godz. 7,00 spod Kolegiaty wyjazd do Wilna. Osoby które jadą zgromadzą się 15 minut przed wyjazdem. 6. Polecajmy naszym modlitwą dzieci i młodzież przebywających na wakacjach i módlmy się o urodzaje. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Jana z Dukli; - w czwartek – św. Benedykta; - w piątek – św. Brunona z Krerfurtu; - w sobotę- św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-06-30 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. 04 lipca br. w czwartek o godz. 17,15 modlitwy w intencji Kaplanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 3. W sobotę 06 lipca br. po porannej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające w celu zadośćuczynienia za grzechy, zniewagi i obojętność wobec Niepokalanego Serca Maryi. 4. Przy obrazie MB Częstochowskiej można pobrać koperty na intencje, które będą odprawiane w czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Intencje składamy u ks. Macieja. 5. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji przed każdą Mszą świętą. 6. W naszych modlitwach polecajmy dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach i zachęcamy do modlitwy o urodzaje. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w środę – św. Tomasza Apostoła; - w sobotę – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-06-23 XII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. Trwa oktawa Bożego Ciała, po Mszach wieczornych o godz. 18,00 procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zakończenie Oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy Neokatechumenat, Matki różańcowe, Grupę Ojca Pio wraz z Radiem Maryja i mieszkańców Szarleja. Panów prosimy o pomoc kapłanom w procesji i Matki różańcowe o niesienie chorągwi i feretronów. 3. W sobotę 29 czerwca br. przypada w naszej Parafii odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 12,00 przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi ks. biskup Bogdan Wojtuś. 4. W dniach od 28 lipca br. do 06 sierpnia br.trwać będzie piesza Pielgrzymka z Kruszwicy na Jasną Górę. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział to prosimy o zapisywanie się u ks. Macieja Łakomiaka lub na adres mailowy, który podany jest na tablicach ogłoszeń.. W związku z tym przy obrazie MB Częstochowskiej wyłożone są koperty z formularzami na których można wpisać intencje w których pielgrzymi będą się modlić podczas tegorocznej pielgrzymki. Prosimy o czytelne wypełnianie druków. 5. 28 czerwca br. o godz. 18,30 w Kolegiacie spotkanie przed pielgrzymkowe. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku pragną wziąć udział w pielgrzymce. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – Narodzenie Świętego Jana Chrzciciela; - w piątek - Najśw. Serca Pana Jezusa; - w sobotę – św. Apostołów Piotra i Pawła. 7. 27 czerwca br. od godz. 14,00 w przychodni „Nasz Lekarz” odbędą się badania USG DOPLER. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 8. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na renowację zabytków w naszym kościele. 9. W okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne w poniedziałki od 15.00 do 17.00 oraz w piątki o 9.00 do 11.00. W najbliższy piątek (28 czerwca) z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa biuro będzie nieczynne. 10. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. 11. W dzisiejszą niedzielę decyzją Konferencji Episkopatu Polski na zakończenie każdej Mszy Świętej w postawie klęczącej będziemy śpiewać pieśń błagalną „Święty Boże, Święty Mocny” jako wynagrodzenie Bogu za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych. 12. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-06-16 NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W poniedziałek 17 czerwca br. o godz. 18,30 spotkanie osób jadących do Wilna z ks. Maciejem. 3. Zapraszamy dziewczynki od 6 – tego roku życia do sypania kwiatów w Boże Ciało i w czasie Oktawy Bożego Ciała. Próba w poniedziałek i we wtorek o godz. 15,30 w Bazylice. 4. W środę 19 czerwca br. Msza św. dla uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 na zakończenie roku szkolnego. 5. 28 czerwca br. o godz. 18,30 spotkanie w związku z Pielgrzymką na Jasną Górę. 6. W czwarte 20 czerwca br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 8,00 ; 12,00 i o godz. 16,00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy p. Berent , p. Wiśniewską i Matki Różańcowe oraz Neokatechumenat. Matki Różańcowe prosimy o niesienie sztandarów i feretronów. Panów z Rady parafialnej i strażaków o pomoc kapłanom w procesji. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Brata Alberta; - w czwartek Boże Ciało; - w piątek – św. Alojzego Gonzagi.’ 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-06-09 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – OGŁOSZENIA 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W czwartek 13 czerwca br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski a po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie Żywego Różańca i podanie intencji. 3. W Poniedziałek i piątek Biuro parafialne nieczynne. 4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Trójcy i kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – NMP Matki Kościoła; - we wtorek – św. Barnaby Apostoła; - w środę – św. Jana Nepomucena i Towarzyszy; - w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; - w piątek – bł. Michała Kozala; - w sobotę – bł. Jolanty. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Kruszwica, 2019-06-02 VII NIEDZIELAWIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W niedzielę 09 czerwca br. przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się okres wielkanocny. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 3. 07 czerwca br. przypada V rocznica ingresu ks. Prymasa Abpa Wojciecha Polaka. Polecajmy go w naszych modlitwach. 4. W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży o godz. 16,00. 5. 06 czerwca br. o godz. 17,00 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Karola i Towarzyszy; - w środę – św. Bonifacego; - w sobotę – św. Jadwigi Królowej. 7. W sobotę 08 czerwca br. ks. Michał i ks. Maciej odwiedzą chorych z Komunią św. od godz. 8,30. 8. W piątek 07 czerwca br. Biuro parafialne nieczynne. 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
2011 - 2017 - 2019 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl