Ogłoszenia
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-08-04 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek – Przemienienie Pańskie; - w czwartek – św. Dominika; - w piątek – św. Teresy Benedykty; - w sobotę – św. Wawrzyńca. 3. Polecajmy w naszych modlitwach dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach. 4. 06 sierpnia br. we wtorek powrót Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. 5. Z wcześniejszą zapowiedzią w miesiącu sierpniu modlimy się o trzeźwość narodu. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-07-28 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGLOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Dnia 05 i 06 sierpnia br. organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na powitanie pieszej pielgrzymki z naszej parafii. Zapisy u p. Bagrowskiej. 3. 02 sierpnia br. przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed Mszą św. o godz. 18,00 Litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Marty; - w środę – św. Ignacego Loyoli; - w czwartek – św. Alfonsa Liguoriego. 5. W naszych modlitwach polecajmy dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach i módlmy się o dobre plony. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-07-21 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do17,00 iw piątek od 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. W środę 24 lipca br. o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań, oraz w intencji naszej Ojczyzny. 3. W czwartek 25 lipca br. przypada wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów w naszym kościele w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Marii Magdaleny; - we wtorek – św. Brygidy; - w środę – św.Kingi; - w czwartek – św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa; - w piątek – św. Joachima i Anny Rodziców NMP. 5. Przy obrazie MB Częstochowskiej można pobrać koperty na intencje, które odprawiane będą w czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. 6. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na renowację zabytków w naszym kościele. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-07-14 XV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. 15 lipca br. w poniedziałek o godz. 17,15 Różaniec Fatimski a po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. Polecajmy w naszych modlitwach dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach i módlmy się o dobre urodzaje. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Bonawentury; - we wtorek – NMP z Góry Karmel. 5. Przy obrazie MB Częstochowskiej można pobrać koperty na intencje, które będą odprawiane w czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Intencje składamy u ks. Macieja lub w zakrystii. 6. 25 lipca br. w Przychodni „Nasz Lekarz” odbędą się badania kardiologiczne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIV NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV NIEDZIELA ZWYKLA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-07-07 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Formularze zgłoszeniowe można odebrać zakrystii. 3. Przy obrazie MB Częstochowskiej można pobierać koperty na intencje, które odprawiane będą w czasie pielgrzymki. 4. 21 lipca br. w Parafii św. Tereski spotkanie przed pielgrzymkowe po Mszy św. wieczornej o godz. 19,00. 5. 11 lipca br. o godz. 7,00 spod Kolegiaty wyjazd do Wilna. Osoby które jadą zgromadzą się 15 minut przed wyjazdem. 6. Polecajmy naszym modlitwą dzieci i młodzież przebywających na wakacjach i módlmy się o urodzaje. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Jana z Dukli; - w czwartek – św. Benedykta; - w piątek – św. Brunona z Krerfurtu; - w sobotę- św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-06-30 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. 04 lipca br. w czwartek o godz. 17,15 modlitwy w intencji Kaplanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 3. W sobotę 06 lipca br. po porannej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające w celu zadośćuczynienia za grzechy, zniewagi i obojętność wobec Niepokalanego Serca Maryi. 4. Przy obrazie MB Częstochowskiej można pobrać koperty na intencje, które będą odprawiane w czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Intencje składamy u ks. Macieja. 5. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji przed każdą Mszą świętą. 6. W naszych modlitwach polecajmy dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach i zachęcamy do modlitwy o urodzaje. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w środę – św. Tomasza Apostoła; - w sobotę – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-06-23 XII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. Trwa oktawa Bożego Ciała, po Mszach wieczornych o godz. 18,00 procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zakończenie Oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy Neokatechumenat, Matki różańcowe, Grupę Ojca Pio wraz z Radiem Maryja i mieszkańców Szarleja. Panów prosimy o pomoc kapłanom w procesji i Matki różańcowe o niesienie chorągwi i feretronów. 3. W sobotę 29 czerwca br. przypada w naszej Parafii odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 12,00 przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi ks. biskup Bogdan Wojtuś. 4. W dniach od 28 lipca br. do 06 sierpnia br.trwać będzie piesza Pielgrzymka z Kruszwicy na Jasną Górę. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział to prosimy o zapisywanie się u ks. Macieja Łakomiaka lub na adres mailowy, który podany jest na tablicach ogłoszeń.. W związku z tym przy obrazie MB Częstochowskiej wyłożone są koperty z formularzami na których można wpisać intencje w których pielgrzymi będą się modlić podczas tegorocznej pielgrzymki. Prosimy o czytelne wypełnianie druków. 5. 28 czerwca br. o godz. 18,30 w Kolegiacie spotkanie przed pielgrzymkowe. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku pragną wziąć udział w pielgrzymce. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – Narodzenie Świętego Jana Chrzciciela; - w piątek - Najśw. Serca Pana Jezusa; - w sobotę – św. Apostołów Piotra i Pawła. 7. 27 czerwca br. od godz. 14,00 w przychodni „Nasz Lekarz” odbędą się badania USG DOPLER. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 8. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na renowację zabytków w naszym kościele. 9. W okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne w poniedziałki od 15.00 do 17.00 oraz w piątki o 9.00 do 11.00. W najbliższy piątek (28 czerwca) z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa biuro będzie nieczynne. 10. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. 11. W dzisiejszą niedzielę decyzją Konferencji Episkopatu Polski na zakończenie każdej Mszy Świętej w postawie klęczącej będziemy śpiewać pieśń błagalną „Święty Boże, Święty Mocny” jako wynagrodzenie Bogu za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych. 12. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-06-16 NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W poniedziałek 17 czerwca br. o godz. 18,30 spotkanie osób jadących do Wilna z ks. Maciejem. 3. Zapraszamy dziewczynki od 6 – tego roku życia do sypania kwiatów w Boże Ciało i w czasie Oktawy Bożego Ciała. Próba w poniedziałek i we wtorek o godz. 15,30 w Bazylice. 4. W środę 19 czerwca br. Msza św. dla uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 na zakończenie roku szkolnego. 5. 28 czerwca br. o godz. 18,30 spotkanie w związku z Pielgrzymką na Jasną Górę. 6. W czwarte 20 czerwca br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 8,00 ; 12,00 i o godz. 16,00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy p. Berent , p. Wiśniewską i Matki Różańcowe oraz Neokatechumenat. Matki Różańcowe prosimy o niesienie sztandarów i feretronów. Panów z Rady parafialnej i strażaków o pomoc kapłanom w procesji. 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Brata Alberta; - w czwartek Boże Ciało; - w piątek – św. Alojzego Gonzagi.’ 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-06-09 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – OGŁOSZENIA 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W czwartek 13 czerwca br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski a po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie Żywego Różańca i podanie intencji. 3. W Poniedziałek i piątek Biuro parafialne nieczynne. 4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Trójcy i kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – NMP Matki Kościoła; - we wtorek – św. Barnaby Apostoła; - w środę – św. Jana Nepomucena i Towarzyszy; - w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; - w piątek – bł. Michała Kozala; - w sobotę – bł. Jolanty. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Kruszwica, 2019-06-02 VII NIEDZIELAWIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W niedzielę 09 czerwca br. przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się okres wielkanocny. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 3. 07 czerwca br. przypada V rocznica ingresu ks. Prymasa Abpa Wojciecha Polaka. Polecajmy go w naszych modlitwach. 4. W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży o godz. 16,00. 5. 06 czerwca br. o godz. 17,00 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Karola i Towarzyszy; - w środę – św. Bonifacego; - w sobotę – św. Jadwigi Królowej. 7. W sobotę 08 czerwca br. ks. Michał i ks. Maciej odwiedzą chorych z Komunią św. od godz. 8,30. 8. W piątek 07 czerwca br. Biuro parafialne nieczynne. 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-05-26 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. Od soboty 01 czerwca rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W sobotę 01 czerwca br. po porannej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. 3. Organizujemy wyjazd na Święto Młodych na Pola Lednickie. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 01 czerwca br. pod hasłem: „Wiesz, że cię kocham”. Koszt wyjazdu to 30 zł. Zapisy u ks. Michała. 4. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy: ks. Proboszcz 01 czerwca br. od godz. 8,30 a ks. Michał i ks. Maciej 08 czerwca br. od godz. 8,30. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w środę – św. Urszuli Leduchowskiej; - w piątek – Nawiedzenie NMP; - w sobotę – św. Justyna. 6. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-05-19 V NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. Pragnę podziękować młodzieży, ich rodzicom, ks. Maciejowi i ks. Michałowi za piękną Uroczystość Sakramentu Bierzmowania. P. Kostrzewskiej i p. Przybylskiej za wystrój kościoła oraz jego posprzątanie i p. Pawłowi naszemu organiście za oprawę muzyczną. Niech Pan Bóg Wam błogosławi. 3. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na renowację zabytków w naszym kościele. 4. W piątek 24 maja br. o godz. 17,00 modlitwy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio, a o godz. 18,00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz. 15,30. 2. W poniedziałek 13 maja br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski. Po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. W środę 15 maja br. na Mszy świętej o godz.17,00 młodzież naszej Parafii przystąpi do Sakramentu bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp Krzysztof Wętkowski. Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej we wtorek 14 maja br. o godz. 15,30. Próba dla młodzieży bierzmowanej w poniedziałek i we wtorek po wieczornej Mszy świętej o godz. 18,00. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek – św. Macieja Apostoła; - w czwartek – św. Andrzeja Boboli. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-05-05 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz.15,30 . 2. W piątek 10 maja br. o godz.16,00 spowiedź dzieci, które obchodzą rocznicę I –szej Komunii świętej i dla ich rodziców. Msza św. dla nich 12 maja o godz. 10,00. 3. W sobotę 11 maja br. od godz. 8,30 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. 4. 14 maja br. o godz. 15,30 spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, o godz. 18,00 Msza święta a po niej spotkanie. Młodzież przystąpi do Sakramentu bierzmowania w środę 15 maja br. o godz. 17,00. Bierzmowania udzieli ks. bp Krzysztof Wętkowski. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Filipa i Jakuba; - w środę – św. Stanisława Bpa Patrona Polski. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2019-04-28 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa majowe o godz.17,30 a w niedziele o godz.15,30. W czwartek Litania do MB będzie odmówiona po wieczornej Mszy świętej. 2. 03 maja br. w piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedziele o godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz. 16,00. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12,00 w intencji Ojczyzny. Zaraz po Mszy św. krótki program artystyczny w wykonaniu Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit”. Prosi się o oflagowanie budynków w dniach od 30 kwietnia do 08 maja br. 3. W niedzielę 05 maja br. na Mszy świętej o godz. 10,00 dzieci naszej parafii przystąpią do I-szej Komunii świętej. Spowiedź dzieci i rodziców 04 maja br. w sobotę o godz. 9,00. 4. W piątek 03 maja br. w związku z Uroczystością MB nie ma postu. 5. W czwartek 02 maja br. o godz. 17,00 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 6. 04 maja br. w sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. 7. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy 11 maja br. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2018-04-21 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA 1. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni Nas wiarą i spokojem, da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzą Kapłani. 2. W drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8,00 ; 10,00 ; 12,00 i o godz. 16,00. 3. Cały czas trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W drugie Święto Nowenna o godz. 9,45 a od wtorku do soboty Nowenna o godz. 17,40. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15,00 w przyszłą niedzielę Godzina Miłosierdzia dla całego świata. 4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Neokatechumenatowi za przygotowanie Grobu Pańskiego, p. Kubie Borczakowi za przygotowanie ciemnicy i wystrój świąteczny Kolegiaty, p. Organiście i zespołowi Effata za oprawę muzyczną, ks. Wikariuszom i Służbie Liturgicznej za przygotowanie Liturgii, Państwu Flicińskim za kwiaty do Grobu Pańskiego, Straży pożarnej, Matkom różańcowym, p. Kościelnemu, po prostu wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Za to okazane dobro niech Chrystus Zmartwychwstały darzy Was zdrowiem i Wam błogosławi. 5. W piątek 26 kwietnia br. w Oktawie Wielkanocy nie ma postu i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Triduum Paschalnego i w czasie Świąt.
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2019-04-14 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty rozpoczynamy największe Uroczystości w całym Kościele Powszechnym, tak zwane Triduum Paschalne. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej i ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej, kończąc się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. 2. WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Wieczorem o godz. 18,00 sprawowana będzie koncelebrowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa eucharystycznego do ciemnicy i adoracja. 3. WIELKI PIĄTEK–Dzień Męki Pańskiej. Tego dnia zachowujemy post paschalny. Powstrzymujemy się również od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Liturgię Męki Pańskiej sprawować będziemy o godz. 18,00. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa eucharystycznego do Grobu Pańskiego i adoracja przy grobie.W Wielki Piątek możemy uzyskać odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowaniu krzyża podczas Liturgii Pańskiej. O godz. 17,30 w Wielki Piątek Droga krzyżowa dla wszystkich. 4. WIELKA SOBOTA – Dzień Wigilii Paschalnej. Msza św. Wigilii Paschalnej powinna być sprawowana późnym wieczorem lub o północy. W naszym kościele początek Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21,00. W Wigilii Paschalnej będziemy uczestniczyć w poświęceniu ognia, poświęceniu paschału, odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniu wody chrzcielnej. Możemy uzyskać odpust zupełny za czynny udział w odnowieniu obietnic chrztu podczas Wigilii Paschalnej. Po Mszy Wieczerzy Paschalnej procesja rezurekcyjna, dlatego proszę przynieść ze sobą świece lub gromnice. Proszę członków Ochotniczej Straży Pożarnej o niesienie baldachimu i pomoc księdzu w procesji, a Matki Różańcowe o niesienie sztandarów i feretronów. 5. Msze św. w I-sze Święto Zmartwychwstania o godz. 6,00; 10,00;12,00 i o godz. 16,00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz. 16,00. 6. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do środy przed każdą Mszą św.. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 8,00 do godz. 9,00. 7. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Nowenna o godz. 15,00. W niedzielę i poniedziałek o godz. 9,45. W pozostałe dni Nowenna o godz. 17,40. W niedzielę Miłosierdzia Bożego Godzina Miłosierdzia o godz. 15,00. 8. Poświęcenie potraw w Wielką Sobotę o godz. 14,30; 15,30 i o godz. 16,30. W Szarleju poświęcenie potraw o godz. 14,00. 9. Adoracja dzieci, zwłaszcza dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Wielką Sobotę o godz. 16,00. 10. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu czynne w Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek od godz. 15,00 do 17,00. 11. Dzisiaj zapraszamy wszystkich na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16,00. 12. We wtorek 16 kwietnia br. o godz. 18,00 Msza święta w int. Ojczyzny, Ojca św., biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja, TV Trwam i za Ofiarodawców. O godz. 17,15 Różaniec w/w intencjach. 13. W Wielki Wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie klasy VIII Szkoły podstawowej i III Gimnazjum. 14. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-04-07 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W poniedziałek, wtorek i środę w naszej parafii głoszone będą Rekolekcje wielkopostne. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9,00 i o godz. 18,00. Nauki rekolekcyjne głosi o. Piotr Stańkowski paulin z Sanktuarium w Biechowie. Ofiary zbierane w czasie Rekolekcji przeznaczone są dla o. rekolekcjonisty. W środę na koniec Rekolekcji spowiedź wielkopostna. Początek spowiedzi od godz. 9,00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 2. W czwartek 11 kwietnia br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie Żywego Różańca. 3. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia br. po Mszy św. o godz. 10,00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. 5. W piątek Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17,00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17,30 . 6. Ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę 14 kwietnia br. o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 7. W niedzielę 14 kwietnia br. zapraszamy o godz. 19,30 do amfiteatru na Misterium Męki Pańskiej. 8. W Wielki Poniedziałek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która przejdzie z kościoła św. Tereski po wieczornej Mszy świętej, przez mały most i zakończy się w Bazylice. 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna. Szczegóły w gablocie. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Gniezna trwają do Wielkiego Wtorku u ks. Macieja. 10. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
IV NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-03-31 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 17,00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. W czwartek 04 kwietnia br. o godz. 17,15 modlić się będziemy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej. 3. 06 kwietnia br. w sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. Również w sobotę odwiedzimy chorych z Komunią świętą od godz. 8,30. 4. Od 07 kwietnia br. w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne . Nauki rekolekcyjne głosić będzie ojciec Piotr Stańkowski paulin z Sanktuarium w Biechowie. W poniedziałek, wtorek i środę Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 9,00 i o godz.18,00. Ofiary zbierane w czasie rekolekcji przeznaczone są dla ojca rekolekcjonisty. 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna. Kontakt u ks. Macieja. 6. Osoby , które chcą pielgrzymować do Gniezna na Odpust św. Wojciecha odbiorą formularze zgłoszeniowe u ks. Macieja. 7. 05 kwietnia br. w piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
III NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-03-24 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17,00 dla dzieci a o godz. 17,30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. W dniach od 11 do 13 lipca br. organizowana jest pielgrzymka do Wilna. Szczegóły i zapisy u ks. Macieja. 3. Od 24 do 28 kwietnia br. organizowana jest piesza pielgrzymka do Gniezna na odpust ku czci św. Wojciecha, Zapisy u ks. Macieja. 4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które przyjęły kleryków naszego Seminarium na obiad. Za okazane dobro niech Bóg Wam błogosławi. 5. W poniedziałek 25 marca br. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
2011 - 2017 - 2020 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl