Ogłoszenia
II NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-03-17 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 17,00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. W czwartek 21 marca br. o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 3. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na odnowienie zabytków w naszym kościele. 4. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Opiekuna Pana Jezusa. 5. Zapraszamy na nocną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 29 marca br. Mszą Świętą w kościele św. Tereski w Kruszwicy o godz. 20,00. Po Mszy św. w grupach nie większych niż 4 – 5 osób przejdziemy do Polanowic przeżywając rozważania Drogi Krzyżowej. Na miejscu będzie na nas czekać adoracja Najświętszego Sakramentu, Ta Droga Krzyżowa nawiązuje do ogólnopolskiego wydarzenia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Powrót z Polanowic we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają mapkę Drogi Krzyżowej, rozważania, oraz element odblaskowy. Zapisy trwać będą do 26 marca br. Szczegóły u ks. Michała i ks. Mateusza Rosińskiego z parafii św. Teresy. 6. 26 marca br. we wtorek w Przychodni Twoje Zdrowie od godz. 14,00 odbędzie się bezpłatne badanie słuchu. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-03-10 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17,00 dla dzieci a o godz. 17,30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. We wtorek biuro parafialne czynne bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej a w czwartek biuro parafialne nieczynne. 3. W środę 13 marca br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 4. 15 marca br. o godz. 18,00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. 5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy niedzielę powołaniową. Z tej okazji gościć będziemy kleryków Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego z Gniezna wraz z księdzem prefektem Tomaszem Krzysztofiakiem. Będzie to szczególna okazja do modlitwy o dar nowych powołań zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.Po Mszach świętych klerycy będą rozprowadzali płyty scholi seminaryjnej. Również tego dnia o godz. 15,00 odbędzie się spotkanie z klerykami, którzy opowiedzą o powołaniu czy codziennym życiu w Seminarium. W tym spotkaniu obowiązkowo wezmą udział uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej oraz klas III Gimnazjum przygotowujący się do Sakramentu bierzmowania. W związku z tym mamy prośbę, by zgłosiły się te rodziny, które pragnęły by przyjąć kleryków i poczęstować ich obiadem. Zwłaszcza te rodziny, które mają dzieci. 6. W najbliższy wtorek 12 marca br. od godz. 8,00 do 12,00 Zespół Szkół Samorządowych nr 1 organizuje zbiórkę elektrośmieci ( pralki , lodówki, piecyki elektryczne itd.) Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-03-03 VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W poniedziałek 04 marca br. w naszej parafii całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Prosimy grupy przyparafialne o zorganizowanie adoracji. Ze względu na pogrzeby przerwa w adoracji od godz. 10,00 do 14,00. Również w poniedziałek o godz. 18,00 Msza święta w intencji ofiarodawców z podziękowaniem za złożone ofiary na chorągwie. Po Mszy świętej poświęcenie chorągwi. 2. 07 marca br. w czwartek o godz. 17,15 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 3. Rozpoczynamy katechizację przedmałżeńską dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 08 marca br. o godz. 1 9,00 w salce Aniołów Stróżów. 4. W piątek 08 marca br. będzie Dniem Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób nieletnich. Szczególnym momentem modlitwy będzie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W naszej parafii rozpocznie się o godz. 17,30. 5. 06 marca br. przypada Środa Popielcowa. Msze św. o godz. 7,00 ; 16,00 i o godz. 18,00. Na każdej Mszy świętej posypanie głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. W środę popielcową obowiązuje post ścisły. 6. W piątki w okresie Wielkiego Postu o godz. 17,00 Droga Krzyżowa dla dzieci a o godz. 17,30 dla dorosłych i młodzieży. 7. W niedziele o godz. 16,00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich Msza święta. 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.
VII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-02-24 VII NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Zapraszamy na katechezy ewangelizacyjne w każdy poniedziałek i czwartek od 25 lutego br. po wieczornej Mszy świętej o godz. 18,30 do Domu Katechetycznego – Aniołów Stróżów . 2. Zapraszam w środę 27 lutego br. o godz. 16,00 na spotkanie Radę Parafialną i katechetów. Spotkanie odbędzie się na plebani. 3. 01 marca br. przypada I-szy piątek miesiąca. Przed Mszą wieczorną Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16,00. 4. 02 marca br. w sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. 5. W sobotę 02 marca br. odwiedzimy chorych z Komunią świętą od godz. 8,30. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 17.02.2019r. VI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czwartek 21 lutego na godz. 17.00 zapraszamy  na nabożeństwo, w czasie, którego modlić się będziemy w intencji Ojczyzny oraz próśb i podziękowań zanoszonych za wstawiennictwem św. o. Pio. 2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy zaprasza rodziców i uczniów na Drzwi Otwarte w najbliższą sobotę 23 lutego od godz. 10.00. Będzie można spotkać się m.in. z doradcą zawodowym oraz dowiedzieć się o zasadach rekrutacji po ukończeniu gimnazjum i VIII klasy. Szczegóły na plakacie znajdującym się na tablicy ogłoszeń. 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w piątek 22 lutego Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W tym dniu pamiętajmy w szczególny sposób w naszych modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku, a także emerytowanym papieżu Benedykcie XVI. W sobotę 23 lutego wspomnienie św. Polikarpa. 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone w dniu dzisiejszym ofiary.
V NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-02-10 V NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W środę 13 lutego br. o godz. 17,15Różaniec Fatimski i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 2. W piątek 15 lutego br. o godz. 18,00 Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca św., biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. O godz. 17,15 Różaniec w/w intencjach. 3. Również w piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla klas VI i VII związane z przygotowaniem do Sakramentu bierzmowania. 4. W piątek 15 lutego br. Biuro parafialne nieczynne. 5. 25 lutego br. w Przychodni ul. Rybacka 20 w godzinach od 14,00 do 16,00 odbędą się badania wzroku i ciśnienia śródgałkowego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
IV NIEDZIELA ZWYKA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ZWYKA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-02-03 IV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czwartek 07 lutego br. o godz. 17,00 zapraszamy na Różaniec w intencji Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. 2. W piątek 08 lutego br. po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla klas III Gimnazjum a w sobotę po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla klas VIII Szkoły Podstawowej. Spotkania w związku z Sakramentem Bierzmowania. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek – św. Agaty; - w środę – św. Pawła i Towarzyszy. 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
III NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2019-01-27 III NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne według ustalonego porządku w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 15,00 do 17,00 a w piątek od 9,00 do 11,00. 2. W sobotę 02 lutego br. po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. 3. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w sobotę 02 stycznia br. od godz. 8,30. 4. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16,00. Również w piątek przed Mszą św. Litania do Serca PJ i Akt oddania. 5. W sobotę w Święto Ofiarowania Pańskiego, na Mszy św. o godz. 18,00 poświęcenie gromnic i świec dzieciom przygotowującym się do I-szej Komunii świętej. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu; - w czwartek – św. Jana Bosko; - w piątek – Poświęcenie Bazyliki Prymasowskiej; - w sobotę – Ofiarowanie Pańskie. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
II NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-01-20 II NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne we wtorek i w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18,30. 2. 22 stycznia br. we wtorek o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 3. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na odnowienie i renowację zabytków w naszym kościele. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Agnieszki; - w czwartek – św. Franciszka Salezego; - w piątek – Nawrócenie św. Pawła; - w sobotę – św. Tymoteusza i Tytusa. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2019-01-13 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie kolędy Biuro parafialne czynne we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18,30. 2. W poniedziałek 14 stycznia br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. 16 stycznia br. w środę o godz. 18,00 Msza święta w intencji Ojczyzny, Ojca św., biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. O godz. 17,15 Różaniec w/w intencjach. 4. W dniu 22 stycznia br. we wtorek, w Przychodni Twoje Zdrowie przy ul Rybackiej 20 odbędą się badania słuchu od godz. 14,00. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
PLAN KOLĘDY OD 21 STYCZNIA DO 23 STYCZNIA 2019 R.
PLAN KOLĘDY OD 21 STYCZNIA DO 23 STYCZNIA 2019 R.
PLAN KOLĘDY OD 21 STYCZNIA DO 23 STYCZNIA 2019 R. PONIEDZIAŁEK 21STYCZNIA 2019 R. GODEDZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 1 II KAPŁAN – ul. Wspólna – bloki WTOREK 22 STYCZNIA 2019 R. GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Spokojna ( o zorg. transp. prosimy p. Kata) II KAPŁAN – ul. Ogrodowa i Polna ( o zorg. transp. prosimy p. Piątek) ŚRODA 23 STYCZNIA 2019 R. GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 19 II KAPŁAN – ul Cicha i Zakątek ( o zorg. transp. prosimy p. Dybicz)
PLAN KOLĘDY OD 14 STYCZNIA DO 19 STYCZNIA 2019 R.
PLAN KOLĘDY OD 14 STYCZNIA DO 19 STYCZNIA 2019 R.
PLAN KOLĘDY OD 14 STYCZNIA DO 19 STYCZNIA 2019 R. PONIEDZIAŁEK 14 STYCZNIA 2019 R. GODZ. 15,00 I KAPŁAN - ul. Kujawska 31 II KAPŁAN – ul. Kujawska 21 III KAPŁAN – ul. Folwarczna WTOREK 15 STYCZNIA 2019 R. GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 17 II KAPŁAN – ul. Kujawska 18 III KAPŁAN – ul. Wspólna – domki ŚRODA 16 STYCZNIA 2019 R. GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 14 II KAPŁAN – ul. Kujawska 16 III KAPŁAN – ul. Cmentarna i Wiejska 1 – 15 CZWARTEK 17 STYCZNIA 2019 R. GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 10 II KAPŁAN- ul. Kujawska 7 III KAPŁAN – ul. Wiejska od 17 do 25 PIĄTEK 18 STYCZNIA 2019 R. GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 6 II KAPŁAN – ul. Kujawska 5 III KAPŁAN – ul. Wiejska od 27 do 29 SOBOTA 19 STYCZNIA 2019 R.GODZ. 10,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 3 II KAPŁAN – Kujawska 2 III KAPŁAN – ul Wiejska od nr.2 prawa strona do końca
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-01-06 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie Kolędy czynne we wtorek i piątek po wieczornej Mszy świętej. 2. Po Mszy świętej u ministrantów można nabyć kredę i kadzidło. 3. W niedzielę 13 stycznia br. w salce „Caritas” po Mszy świętej o godz. 16,00 spotkanie pielgrzymkowe. 4. 13 stycznia br. przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończy się okres Bożego Narodzenia. Wystrój bożonarodzeniowy zachowujemy do 02 lutego br. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
PLAN KOLĘDY OD 07 STYCZNIA DO 12 STYCZNIA 2019 R.
PLAN KOLĘDY OD 07 STYCZNIA DO 12 STYCZNIA 2019 R.
PLAN KOLĘDY OD 07 STYCZNIA DO 12 STYCZNIA 2019 R. PONIEDZIAŁEK 07 STYCZNIA 2019 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Wiejska 43 II KAPŁAN – ul. Wiejska 44 III KAPŁAN – ul Kujawska 27 WTOREK 08 STYCZNIA 2019 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Wiejska 45 II KAPŁAN – ul. Wiejska 46 III KAPŁAN – ul. Kujawska 23 ŚRODA 09 STYCZNIA 2019 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Wiejska 47 II KAPŁAN – ul. Kujawska 39 III KAPŁAN – ul. Kolegiacka ( cała) CZWARTEK 10 STYCZNIA 2019 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 37 II KAPŁAN – ul. Kujawska 35 III KAPŁAN – ul. Kościuszki ( cała) PIĄTEK 11STYCZNIA 2019 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – Kujawska 25 II KAPŁAN – ul. Kujawska 33 III KAPŁAN – ul. Mieszka SOBOTA 12 STYCZNIA 2019 R. OD GODZ. 10,00 I KAPŁAN – ul. Nadgoplańska od p. Polańskiego do p. Kmieć i ul Słoneczna ( zorg. Transportu p. Polański) II KAPŁAN – ul Nadgoplańska od p. Kmieć do Urzędu Miasta ( zorg. Transp. P. Jóskowiaka) III KAPŁAN – ul. Kujawska 29
NOWY ROK, MARYI BOŻEJ RODZICIELKI - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NOWY ROK, MARYI BOŻEJ RODZICIELKI - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2019-01-01 NOWY ROK, MARYI BOŻEJ RODZICIELKI – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Na progu Nowego Roku, każdy składa sobie życzenia. My, jako Wasi duszpasterze życzymy Wam wszystkim, abyście puste karty nowego kalendarza zapisywali wszelkiego rodzaju dobrem i potrafili tym dobrem dzielić się z innymi. Niech w tym Bóg Was wspomaga i Wam błogosławi. 2. W czasie Kolędy Biuro parafialne czynne we wtorek i piątek po wieczornej Mszy świętej. 3. Z okazji pierwszego piątku okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 4. W niedzielę 06 stycznia br. przypada Uroczystość Trzech Króli. Zapraszamy na korowód Trzech Króli, który wyjdzie z Parafii św. Tereski po Mszy św. o godz. 12,15 i przejdzie do Bazyliki gdzie odbędzie się koncert zespołu Effatha i wspólny śpiew kolęd. 5. 04 stycznia br. zapraszamy o godz. 12,00 na Mszę św. z okazji wyzwolenia Kruszwicy w Powstaniu Wielkopolskim. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
PLAN KOLĘDY OD 02 STYCZNIA DO 05 STYCZNIA 2019 ROKU
PLAN KOLĘDY OD 02 STYCZNIA DO 05 STYCZNIA 2019 ROKU
PLAN KOLĘDY OD 02 STYCZNIA DO 05 STYCZNIA 2019 ROK ŚRODA 02 STYCZNIA 2019 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Wiejska – blok 36 II KAPŁAN – ul. Wiejska – blok 37 III KAPŁAN – blok 38 CZWARTEK 03 STYCZNIA 2019 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Wiejska – blok 39 II KAPŁAN – ul. Wiejska – blok 41 III KAPŁAN – ul. Wiejska – blok 42 SOBOTA 05 STYCZNIA 2019 R. OD GODZ. 10,00 I KAPŁAN – Szosa Radziejowska od p. Wiśniewskiego oraz p. Rutkowski, p. Kosek i p. Mirek ( o zorganizowanie transportu prosimy p. Wiśniewskiego) II KAPŁAN – Grodztwo od p. Witkowskiego w kierunku miasta ( o zorganizowanie transportu prosimy p. Witkowskiego) III KAPŁAN – ul. Grodzka od p. Wróbel ( o zorganizowanie transportu prosimy p. Wróbel)
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-12-30 NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – OGŁOSZENIA PARAFIALNE. 1. W czasie Kolędy Biuro parafialne czynne we wtorek i piątek po wieczornej Mszy świętej. 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Tego dnia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Procesja wyruszy z Kościoła św. Tereski do Kolegiaty, gdzie odbędzie się koncert zespołu Effatha oraz wspólny śpiew kolęd. Początek po Mszy świętej o godz. 12,15. Dzieci prosimy aby przebrały się za pastuszków, aniołków, rycerzy i króli. 3. Z okazji pierwszego piątku okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. W piątek Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. 4. W poniedziałek 31 grudnia br. o godz. 18,00 Msza św. na zakończenie Starego Roku i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
PLAN KOLĘDY
PLAN KOLĘDY
PLAN KOLĘDY OD 28 GRUDNIA DO 29 GRUDNIA 2018 ROKU PIĄTEK 28 GRUDNIA 2018 ROKU OD GODZ. 10,00 I KAPŁAN – Szarlej – od pałacu do szkoły i do nr. 8 II KAPŁAN – Szarlej – od nr. 9 do nr.17 III KAPŁAN – Folwark Gopło – od p. Broli ( zorganizowanie transportu prosimy p. Brolę) SOBOTA 29 GRUDNIA 2018 ROK OD GODZ. 10,00 I KAPŁAN – Szosa Tryszczyńska – od p. Widuła do p. Kruszyńska( o zorganizowanie transportu prosimy p. Widułę) II KAPŁAN – Szosa Tryszczyńska – OD P. Książekdo p. Kaźmierczak ( zorganizowanie transportu prosimy p. Lewandowskiego) III KAPŁAN – Osady Tryszczyńskie ( zorganizowanie transportu prosimy p.Sobczak)
UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-12-25 UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Na Święta Bożego Narodzenia Pańskiego my kapłani składamy Wam parafianie i przybyli goście najserdeczniejsze życzenia pokoju, Bożej Radości i Miłości w tym szczególnym czasie. Wierzymy, że Narodzone Dzieciątko pobłogosławi Wam i Waszym Rodzinom w Nowym Roku. Niech w każdym dniu dane Wam będzie odnaleźć Boga, a wraz z Nim i szczęście. 2. 28 i 29 grudnia br. rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. Kolędę. Na stole w czasie Kolędy ustawiamy krzyż, świece, wodę święconą i Pismo Święte. 3. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na świąteczne spotkanie przy żłóbku i wspólne kolędowanie, które odbędzie się w II dzień Świąt o godz. 15,00. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w czwartek – św. Jana Apostoła; - w piątek – św. Młodzianków Męczenników. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny 5. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Narodzenia pragniemy bardzo serdecznie i gorąco podziękować. P. Janowi Dybiczowi, Neokatechumenowi, p. Kubie Borczakowi, p. Organiście, zespołowi „Effatha”, Służbie Liturgicznej i p. Kościelnemu. Księżom Wikariuszom za posługę w konfesjonale i przygotowanie Liturgii. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Świąt.
IV NIEDZIELA ADWENTU - OGŁOSZZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ADWENTU - OGŁOSZZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-12-23 IV NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki a w Biurze Radia Maryja świece na stół wigilijny. 2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 24,00 Pasterka w naszym kościele a w Szarleju o godz. 22,00. Jeszcze okazja do spowiedzi jutro od godz. 8,00 do 9,00. 3. We wtorek I – sze Święto Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 10,00; 12,00 i o godz. 16,00, a w II-gi dzień Świąt tak jak w niedzielę o godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz. 16,00. W Szarleju o godz. 8,00. 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
2011 - 2017 - 2020 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl