Ogłoszenia
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA
Kruszwica, 2018-05-13 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz.15,45. W czwartek majowe po porannej Mszy świętej. 2. W czwartek 17 maja br. w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez ks. abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Na spotkanie w czwartek o godz. 14,00 zapraszamy Radę parafialną , przedstawicieli grup przyparafialnych i katechetów na salkę do Domu Aniołów Stróżów , a o godz. 15,00 zapraszamy parafian na wspólną modlitwę za zmarłych przy grobach kapłanów i pomniku Powstańców Wielkopolskich. 3. Na zakończenie wizytacji o godz. 18,00 ks. Prymas odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. 4. 16 maja br. w środę Różaniec w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, Radio Maryja i TV Trwam oraz za ofiarodawców. 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Macieja; - w środę – św. Andrzeja Boboli. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-05-06 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. We wtorek 08 maja br. przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa, głównego patrona Polski. 3. W piątek 11 maja br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. Również w piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.Na Mszy św. godz.. 10,00 w przyszłą niedzielę rocznica pierwszej Komunii świętej dzieci. 5. W sobotę 12 maja br. odwiedzimy chorych z Komunią świętą od godz. 8,30, a o godz. 13,30 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-04-29 V NIEDZIELA WIELKANOCY – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz. 15,30. 2. W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele tak jak w niedzielę godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz.16,00. Na Mszy św. o godz. 12,00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy św. zapraszamy na program artystyczny przygotowany przez Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy. 3. Prosimy o oflagowanie budynków w dniach od 30.04 do 04.05. br. ze szczególnym uwzględnieniem 02 maja, czyli Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 4. 04 maja br. po Mszy św. godz.. 7,00 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 5. 05 maja po Mszy św. o godz. 7,00 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. 6. O godz. 9,00 spowiedź dla dzieci I - szo Komunijnych i ich rodziców. 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10,00 dzieci naszej parafii przystąpią do I - szej Komunii świętej. 8. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w sobotę 12 maja br. od godz. 8,30. 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-04-22 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. 2. W przyszłą sobotę i niedzielę w Gnieźnie Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha , głównego patrona Polski i archidiecezji. Również to dzień imienin Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Wojciecha, głównego patrona Polski i archidiecezji; - w środę – św. Marka Ewangelisty. 4. 23 kwietnia br. w poniedziałek o godz. 17,00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 5. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na renowację i konserwację zabytków z naszej świątyni. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2018-04-15 III NIEDZIELAWIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny w Kościele. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego. 2. 16 kwietnia br. w poniedziałek o godz. 17,15 Różaniec w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja i TV Trwam oraz za ofiarodawców. 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. 4. W poniedziałek 16 kwietnia br. przypada dzień urodzin papieża Benedykta XVI. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
II NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
II NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
Kruszwica, 2018-04-08 II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA. 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele Powszechnym. Dzisiaj o godz. 15,00 Godzina Miłosierdzia dla całego świata. 2. W poniedziałek 09 kwietnia br. przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 3. 13 kwietnia br. w piątek o godz. 17,00 zapraszamy na Różaniec Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10,00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania. 5. Od 15 kwietnia br. rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Pisma Świętego. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA
Kruszwica,2018-04-01 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA 1. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni Nas wiarą i spokojem, da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzą Kapłani. 2. W drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8,00 ; 10,00 ; 12,00 i o godz. 16,00. 3. Cały czas trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W drugie Święto Nowenna o godz. 9,45 a od wtorku do soboty Nowenna o godz. 17,40. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15,00 w przyszłą niedzielę Godzina Miłosierdzia dla całego świata. 4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Neokatechumenatowi za przygotowanie Grobu Pańskiego, p. Kubie Borczakowi za przygotowanie ciemnicy i wystrój świąteczny Kolegiaty, p. Organiście i zespołowi Effata za oprawę muzyczną, ks. Wikariuszom i Służbie Liturgicznej za przygotowanie Liturgii, Państwu Flicińskim za kwiaty do Grobu Pańskiego, Straży pożarnej, Matkom różańcowym, p. Kościelnemu, po prostu wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Za to okazane dobro niech Chrystus Zmartwychwstały darzy Was zdrowiem i Wam błogosławi. 5. W piątek 06 kwietnia br. w Oktawie Wielkanocy nie ma postu i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 6. 07 kwietnia br. odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 8,30. 7. W czwartek 05 kwietnia br. o godz. 17,15 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 8. 07 kwietnia br. w sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. 9. W przyszłą niedzielę 08 kwietnia br. po Mszy św. o godz.10,00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej. 10. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Triduum Paschalnego i w czasie Świąt.
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2018-03-25 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty rozpoczynamy największe Uroczystości w całym Kościele Powszechnym, tak zwane Triduum Paschalne. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej i ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej, kończąc się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. 2. WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Wieczorem o godz. 18,00 sprawowana będzie koncelebrowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa eucharystycznego do ciemnicy i adoracja. 3. WIELKI PIĄTEK–Dzień Męki Pańskiej. Tego dnia zachowujemy post paschalny. Powstrzymujemy się również od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Liturgię Męki Pańskiej sprawować będziemy o godz. 18,00. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa eucharystycznego do Grobu Pańskiego i adoracja przy grobie.W Wielki Piątek możemy uzyskać odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowaniu krzyża podczas Liturgii Pańskiej. O godz. 17,30 w Wielki Piątek Droga krzyżowa dla wszystkich. 4. WIELKA SOBOTA – Dzień Wigilii Paschalnej. Msza św. Wigilii Paschalnej powinna być sprawowana późnym wieczorem lub o północy. W naszym kościele początek Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21,00. W Wigilii Paschalnej będziemy uczestniczyć w poświęceniu ognia, poświęceniu paschału, odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniu wody chrzcielnej. Możemy uzyskać odpust zupełny za czynny udział w odnowieniu obietnic chrztu podczas Wigilii Paschalnej. Po Mszy Wieczerzy Paschalnej procesja rezurekcyjna, dlatego proszę przynieść ze sobą świece lub gromnice. Proszę członków Ochotniczej Straży Pożarnej o niesienie baldachimu i pomoc księdzu w procesji, a Matki Różańcowe o niesienie sztandarów i feretronów. 5. Msze św. w I-sze Święto Zmartwychwstania o godz. 6,00; 10,00;12,00 i o godz. 16,00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz. 16,00. 6. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do środy przed każdą Mszą św.. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 8,00 do godz. 9,00. 7. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Nowenna o godz. 15,00. W niedzielę i poniedziałek o godz. 9,45. W pozostałe dni Nowenna o godz. 17,40. W niedzielę Miłosierdzia Bożego Godzina Miłosierdzia o godz. 15,00. 8. Poświęcenie potraw w Wielką Sobotę o godz. 14,30; 15,30 i o godz. 16,30. W Szarleju poświęcenie potraw o godz. 14,00. 9. Adoracja dzieci, zwłaszcza dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Wielką Sobotę o godz. 10,00. 10. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu czynne w Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek od godz. 15,00 do 17,00. 11. Dzisiaj zapraszamy wszystkich na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16,00. 12. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na poniedziałek po II niedzieli wielkanocnej. 13. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGLOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGLOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-03-18 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17,00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9,00 i o godz. 18,00. Nauki głosić będzie ks. Przemysław Warchał proboszcz z Parafii Kościeszki. Ofiary zbierane w czasie rekolekcji przeznaczone będą dla Ojca rekolekcjonisty. 3. 21 marca br. w środę o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 4. W środę na zakończenie Rekolekcji całodzienna spowiedź wielkopostna. Początek spowiedzi od godz. 9,00. Pozostałe godziny spowiedzi na tablicy ogłoszeń. 5. W poniedziałek 19 marca br. przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP Patrona Kościoła. 6. 24 marca br. w Parafii św. Tereski odbędzie się spowiedź dekanalna od godz. 19,00 do godz. 22,00. 7. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na odnowę i renowację zabytków w naszym kościele. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-03-11 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17,00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. Już dzisiaj zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się 25 marca br.. Początek o godz. 18,30 na amfiteatrze. 3. W przyszłą niedzielę 18 marca br. po Mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Ofiary przeznaczone zostaną na organizację Misterium. 4. Od przyszłej niedzieli 18 marca br. rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje głosić będzie ks. Przemysław Warchał proboszcz Parafii w Kościeszkach. Ofiary zbierane w czasie Rekolekcji przeznaczone będą dla Ojca rekolekcjonisty. 5. We wtorek 13 marca br. o godz. 17,15 Różaniec Fatimski a po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 6. W czwartek 15 marca br. o godz. 17,30 Różaniec w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. 7. 14 marca br. w środę przy Szkole im. Kazimierza Wielkiego zostanie przeprowadzona zbiórka krwi. Chętnych zapraszamy. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-03-04 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17,00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. Co dziennie o godzinie 6,00 w salce neokatechumenatu w domu katechetycznym odmawiana jest wspólna modlitwa brewiarzowa „Jutrznia”. Wszystkich chętnych zapraszamy na tę wspólnotową modlitwę. 3. Przypominamy, że Wielki Post to czas duchowego przygotowania na Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przez modlitwę, post i jałmużnę. 4. Już kolejny raz informujemy, że intencje mszalne regulujemy dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-02-25 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17,00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16,00. 2. W czwartek 01 marca br. o godz. 17,15 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 3. 03 marca br. w sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. 4. 02 marca br. przypada I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży o godz. 16,00. Przed wieczorną Mszą świętą Litania do Serca PJ i Akt Oddania. 5. W sobotę 03 marca br. odwiedzimy chorych z Komunią świętą od godz. 8,30. 6. W przyszłą niedzielę 04 marca br. przypada dzień adoracji w naszym kościele. Ze względu na niedzielę adoracja Najśw. Sakramentu odbędzie się od godz. 13,00 do 16,00. Prosimy grupy przyparafialne o przygotowanie adoracji. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-02-18 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 17,00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. W środę 21 lutego br. o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań i w intencji naszej Ojczyzny. 3. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na renowację zabytków w naszym kościele. 4. W czwartek przypada Święto Katedry św. Piotra. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-02-11 VI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. 14 lutego br. przypada Środa Popielcowa. Msze święte w naszym kościele o godz.7,00; 16,00 i o godz. 18,00. Na każdej mszy świętej poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na znak pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. 2. We wtorek 13 lutego br. o godz. 17,15 Różaniec Fatimski. Po Mszy świętej o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 3. 15 lutego br. w czwartek godz.. 17,30 Różaniec w intencji Ojca świętego, Ojczyzny, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. 4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17,00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17,30. 5. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 6. Ks. Proboszcz z Polanowic organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 15 do 19 października br. i pielgrzymkę do Gruzji w dniach od 18 do 25 września br. Szczegóły i kontakt na tablicy ogłoszeń. 7. Policja apeluje by uważać na oszustów podających się za wnuczka lub policjanta. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V  NIRDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIRDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-02-04 V NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne czynne według ustalonego porządku. Poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 15,00 do 17,00 a w piątek od 9,00 do 11,00. 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Agaty; - we wtorek – św. Pawła Miki i Towarzyszy; - w sobotę – św. Scholastyki. 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-01-28 IV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZZEENIA PARAFIALNE 1. Od tego tygodnia Biuro parafialne czynne według ustalonego porządku. 2. 01 lutego br. przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej. 3. W piątek 02 lutego br. obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Na Mszach świętych poświęcenie gromnic. Na Mszy świętej o godz. 18,00 również poświęcenie świec dzieci, które w tym roku przystępują do I – szej Komunii świętej. 4. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca tego dnia odmówimy Litanię do SPJ i Akt oddania. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16,00. Co 15 minut będzie rozdawana Komunia św. 5. W czwartek 01 lutego br. 0 godz. 17,15 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 6. W sobotę 03 lutego br. po porannej Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. Również w sobotę odwiedzimy chorych z Komunią świętą od godz. 8,30. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
III NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018 – 01-21 III NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W tym tygodniu Biuro parafialne jeszcze czynne we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy świętej. 2. 24 stycznia br. o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 3. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na odnowienie i konserwację zabytków w naszym kościele. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w środę – św. Franciszka Salezego; - w czwartek – Nawrócenie św. Pawła; - w piątek – św. Tymoteusza i Tytusa. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
PLAN KOLĘDY OD 15 STYCZNIA DO 20 STYCZNIA 2018 R.
PLAN KOLĘDY OD 15 STYCZNIA DO 20 STYCZNIA 2018 R.
PLAN KOLĘDY OD 15 STYCZNIA DO 20 STYCZNIA 2018 R. PONIEDZIAŁEK 15 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 10 II KAPŁAN – ul. Kujawska 16 III KAPŁAN - - ul. Cmentarna i Wiejska od 1 - 15 WTOREK 16 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 5 II KAPŁAN – ul. Kujawska 6 III KAPŁAN – ul. Wiejska od 17 - 25 ŚRODA 17 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 2 IIKAPŁAN – ul. Kujawska 3 III KAPŁAN – ul. Wiejska od 27 do końca CZWARTEK 18 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 1 II KAPŁAN – ul. Ogrodowa i Polna (transp. P. Piątek) III KAPŁAN – ul. Mieszka i Folwarczna ( o zorg. Transp. Prosimy p. Zalesiaka ) PIĄTEK 19 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Wiejska od nr. 2 do końca II KAPŁAN – ul. Wspólna i nowe bloki SOBOTA 20 STYCZNIA 2018 ROK OD GODZ. 10,00 I KAPŁAN - ul. Cicha i Zakątek ( o zorg. transp prosimy p. Dybicz) II KAPŁAN – ul. Spokojna ( o zorg. transp. Prosimy p. Katę)
II NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-01-14 II NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Biuro parafialne w czasie Kolędy czynne we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy świętej. 2. W poniedziałek 15 stycznia br. o godz. 17,15 Różaniec Fatimski a po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie Członków Żywego Różańca. 3. 16 stycznia br. we wtorek o godz. 17,00 Różaniec w intencji Ojczyzny , Ojca św., biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej za Radio Maryja i TV Trwam oraz za ofiarodawców. 4. W czwartek 18 stycznia br. rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w środę – św. Antoniego; - w piątek – św. Józefa Pelczara. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
PLAN KOLĘDY OD 08 STYCZNIA DO13 STYCZNIA 2018 ROKU
PLAN KOLĘDY OD 08 STYCZNIA DO13 STYCZNIA 2018 ROKU
PLAN KOLĘDY OD 08 STYCZNIA DO 13 STYCZNIA 2018 R. PONIEDZIAŁEK 08 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 39 II KAPŁAN – ul. Kujawska 37 III KAPŁAN – ul. Kujawska 35 WTOREK 09 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 25 II KAPŁAN – ul. Kujawska 23 III KAPŁAN – ul. Kujawska 29 ŚRODA 10 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 33 II KAPŁAN – ul. Kujawska 31 III KAPŁAN – ul. Kujawska 21 CZWARTEK 11 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 18 II KAPŁAN – ul. Kujawska 17 III KAPŁAN – ul. Kujawska 19 PIĄTEK 12 STYCZNIA 2018 R. OD GODZ. 15,00 I KAPŁAN – ul. Kujawska 14 II KAPŁAN – ul. Kujawska 7 III KAPŁAN – ul. Kolegiacka ( cała) SOBOTA 13 STYCZNIA 2018 ROKU OD GODZ. 10,00 I KAPŁAN – UL. Nadgoplańska od p. Polańskiego do p. Kmieć i ul. Słoneczna ( transp. P. Polański) II KAPŁAN – ul. Nadgoplańska od p. Kmieć do Urzędu Miasta (transp. P. Czajkowski) III KAPŁAN – ul. Kościuszki (cała)
2011 - 2017 - 2023 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl