Ogłoszenia
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-07-29 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Przypominamy , że Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00. 2. 02 sierpnia br. w czwartek o godz. 17,15 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 3. W sobotę 04 sierpnia br. po porannej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. 4. Jak co roku 03 sierpnia br. w piątek przychodzi do nas Pielgrzymka na Jasną Górę z Gdańska i z Gdyni. Przyjmijmy ich z prawdziwą kruszwicką gościnnością i serdecznością. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : - we wtorek – św. Ignacego z Loyoli; - w środę – św. Alfonsa Liguoriego; - w sobotę – św. Jana Vianneya. 6. W piątek przed Mszą św. wieczorną o godz. 18,00 Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2018-07-22 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Przypominamy, że Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. 24 lipca br. we wtorek o godz. 17,00 zapraszamy na modlitwy do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 3. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Dariusza Gronowskiego, studenta Pisma Świętego z Rzymu, który dzisiaj na Mszach świętych głosi Słowo Boże. 4. Przypominamy wszystkim zainteresowanym wyjściem na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę o spotkaniu, które odbędzie się dzisiaj w salce „Caritas” bezpośrednio po Mszy świętej sprawowanej o godz. 16,00. Zapraszamy również na Mszę świętą, która odbędzie się w sobotę 28 lipca br. o godz. 7,00 w parafii św. Teresy. 5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Brygidy; - we wtorek - św. Kingi; - w środę – św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa; - w czwartek – św. Joachima i Anny , rodziców NMP. 7. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na odnowienie i renowację zabytków w naszym kościele. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XVNIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVNIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-07-15 XV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 2. 16 lipca br. w poniedziałek o godz. 17,15 modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja, TV Trwam i za ofiarodawców. 3. W swoich modlitwach polecajmy Panu Bogu dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach i módlmy się o dobre urodzaje. 4. W poniedziałek wspominamy NMP z Góry Karmel. 5. W przyszłą niedzielę witać będziemy Bydgoską pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Jeśli ktoś chciałby jeszcze przyjąć pielgrzymów to prosimy o zgłoszenie w zakrystii. W niedzielę o godz. 20,00 wraz z pielgrzymami będzie adoracja przed fatimską monstrancją, która peregrynuje po Polsce a na zakończenie Apel jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 6. Przed obrazem MB Częstochowskiej znajdują się kartki na intencje, które zabiorą nasi pielgrzymi na Jasną Górę. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2018-07-08 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. W piątek 13 lipca br. godz.. 17,00 Różaniec Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 2. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 3. Polecajmy w naszych modlitwach dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach. Prośmy również Pana Boga o dobre urodzaje. 4. Pragnę bardzo serdecznie i gorąco podziękować p. Janowi Dybiczowi za zorganizowanie i zainstalowanie zewnętrznej gabloty do ogłoszeń parafialnych. Niech Pan Bóg mu błogosławi. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w środę – św. Benedykta patrona Europy; - w czwartek – św. Brunona z Kwerfurtu; - w piątek – św. Pustelników Andrzeja i Benedykta. 6. Przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej można pobierać kartki na intencje, które zabiorą pielgrzymi na Jasną Górę. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA- OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-07-01 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. 06 lipca br. przypada I-szy piątek miesiąca. Przed Mszą św. wieczorną Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 2. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek od 15,00 do 17,00 i w piątek od 9,00 do 11,00 z wyjątkiem spraw pogrzebowych. 3. Polecajmy naszym modlitwom dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach. Również w naszych modlitwach prośmy Boga o dobre urodzaje. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek – św. Tomasza Apostoła; - w piątek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA NARODZENIA JANA CHRZCICIELA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA NARODZENIA JANA CHRZCICIELA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-06-24 UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA JANA CHRZCICIELA- OGŁOSZENIA 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W czasie wakacji Biuro parafialne czynne w poniedziałek od godz. 15,00 do 17,00 i w piątek od godz. 9,00 do 11,00. W najbliższy piątek 29 czerwca br. Biuro parafialne nieczynne ze względu na odpust w naszej parafii. 3. 29 czerwca br. w piątek w naszej Parafii przypada Odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12,00 i wygłosi kazanie ks. Kan. Wojciech Danecki. Tego dnia w naszej Parafii nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w czwartek - św. Ireneusza, biskupa; - w piątek – św. Ap. Piotra i Pawła. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
XI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-06-17 XI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w czwartek – św. Alojzego Gonzagi; - w niedzielę – Narodzenie św. Jana Chrzciciela. 3. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na odnowienie i konserwację zabytków w naszym kościele. 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
X NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
X NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-06-10 X NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. We wtorek 12 czerwca br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski a po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie Żywego Różańca. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : - w poniedziałek – św. Barnaby; - we wtorek – bł. Jana Nepomucena i Towarzyszy; - w środę – św. Antoniego z Padwy; - w czwartek – bł. Michała Kozala; - w piątek- bł. Jolanty. 4. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
IX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IX NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-06-03 IX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. W Oktawie Bożego Ciała Nabożeństwa po Mszy św. wieczornej a po nich procesja wokół kościoła. W piątek 08 czerwca br. w Uroczystość Serca Pana Jezusa zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców Szarleja, Neokatechumenat, Żywy Różaniec i Grupę Ojca Pio wraz z Radio Maryja. Prosimy członków Rady parafialnej o pomoc kapłanom w procesji a Matki różańcowe o niesienie sztandarów i feretronów. 2. 07 czerwca br. w czwartek o godz. 17,00 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 3. W niedzielę 10 czerwca br. o godz. 15,00 na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu odbędzie się Kujawski Marsz dla Życia i Rodziny. 4. W związku z wejściem w życie od 25 maja br. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony osób fizycznych z przetwarzaniem danych osobowych, wszelkie dokumenty kościelne zawierające dane osobowe mogą być wydane tylko samemu zainteresowanemu, a w przypadku dzieci – ich rodzicom lub opiekunom. 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek – św. Bonifacego; - w piątek – Uroczystość Serca Pana Jezusa; - w sobotę – Niepokalanego Serca NMP. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-05-27 NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Do czwartku włącznie Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. Od piątku Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W czwartek 31 maja br. przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w naszym kościele o godz. 8,00; 12,00 i o godz. 16,00. W kościele św. Tereski Msza święta o godz. 10,00 a po niej procesja do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Szarleja przy kamienicy Państwa Berent i Neokatechumenat przy Bazylice. Prosimy dziewczynki pierwszokomunijne o sypanie kwiatów, Matki różańcowe o niesienie sztandarów i feretronów a strażaków o pomoc kapłanom w procesji. 3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. 4. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w sobotę 02 czerwca br. od godz. 8,30. 5. 02 czerwca br. po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-05-20 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz.17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. W poniedziałek 21 maja br. przypada Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek 24 maja br. Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 3. 24 maja br. w czwartek o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań i w intencji naszej Ojczyzny. 4. W przyszłą niedzielę 27 maja br. przypada Uroczystość św. Trójcy. 5. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na renowację i odnowienie zabytków w naszym kościele. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA
Kruszwica, 2018-05-13 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz.15,45. W czwartek majowe po porannej Mszy świętej. 2. W czwartek 17 maja br. w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez ks. abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Na spotkanie w czwartek o godz. 14,00 zapraszamy Radę parafialną , przedstawicieli grup przyparafialnych i katechetów na salkę do Domu Aniołów Stróżów , a o godz. 15,00 zapraszamy parafian na wspólną modlitwę za zmarłych przy grobach kapłanów i pomniku Powstańców Wielkopolskich. 3. Na zakończenie wizytacji o godz. 18,00 ks. Prymas odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. 4. 16 maja br. w środę Różaniec w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, Radio Maryja i TV Trwam oraz za ofiarodawców. 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Macieja; - w środę – św. Andrzeja Boboli. 7. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-05-06 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17,45 a w niedziele o godz. 15,45. 2. We wtorek 08 maja br. przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa, głównego patrona Polski. 3. W piątek 11 maja br. o godz. 17,00 Różaniec Fatimski i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. Również w piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.Na Mszy św. godz.. 10,00 w przyszłą niedzielę rocznica pierwszej Komunii świętej dzieci. 5. W sobotę 12 maja br. odwiedzimy chorych z Komunią świętą od godz. 8,30, a o godz. 13,30 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-04-29 V NIEDZIELA WIELKANOCY – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17,30 a w niedziele o godz. 15,30. 2. W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele tak jak w niedzielę godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz.16,00. Na Mszy św. o godz. 12,00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy św. zapraszamy na program artystyczny przygotowany przez Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy. 3. Prosimy o oflagowanie budynków w dniach od 30.04 do 04.05. br. ze szczególnym uwzględnieniem 02 maja, czyli Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 4. 04 maja br. po Mszy św. godz.. 7,00 modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 5. 05 maja po Mszy św. o godz. 7,00 zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. 6. O godz. 9,00 spowiedź dla dzieci I - szo Komunijnych i ich rodziców. 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10,00 dzieci naszej parafii przystąpią do I - szej Komunii świętej. 8. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w sobotę 12 maja br. od godz. 8,30. 9. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-04-22 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. 2. W przyszłą sobotę i niedzielę w Gnieźnie Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha , głównego patrona Polski i archidiecezji. Również to dzień imienin Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: - w poniedziałek – św. Wojciecha, głównego patrona Polski i archidiecezji; - w środę – św. Marka Ewangelisty. 4. 23 kwietnia br. w poniedziałek o godz. 17,00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 5. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na renowację i konserwację zabytków z naszej świątyni. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2018-04-15 III NIEDZIELAWIELKANOCNA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny w Kościele. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego. 2. 16 kwietnia br. w poniedziałek o godz. 17,15 Różaniec w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, biskupów, kapłanów, o nowe powołania do Służby Bożej, za Radio Maryja i TV Trwam oraz za ofiarodawców. 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. 4. W poniedziałek 16 kwietnia br. przypada dzień urodzin papieża Benedykta XVI. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach. 5. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
II NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
II NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
Kruszwica, 2018-04-08 II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA. 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele Powszechnym. Dzisiaj o godz. 15,00 Godzina Miłosierdzia dla całego świata. 2. W poniedziałek 09 kwietnia br. przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 3. 13 kwietnia br. w piątek o godz. 17,00 zapraszamy na Różaniec Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18,00 spotkanie członków Żywego Różańca. 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10,00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania. 5. Od 15 kwietnia br. rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania i rozważania Pisma Świętego. 6. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA
Kruszwica,2018-04-01 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – OGŁOSZENIA 1. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni Nas wiarą i spokojem, da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzą Kapłani. 2. W drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8,00 ; 10,00 ; 12,00 i o godz. 16,00. 3. Cały czas trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W drugie Święto Nowenna o godz. 9,45 a od wtorku do soboty Nowenna o godz. 17,40. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15,00 w przyszłą niedzielę Godzina Miłosierdzia dla całego świata. 4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Neokatechumenatowi za przygotowanie Grobu Pańskiego, p. Kubie Borczakowi za przygotowanie ciemnicy i wystrój świąteczny Kolegiaty, p. Organiście i zespołowi Effata za oprawę muzyczną, ks. Wikariuszom i Służbie Liturgicznej za przygotowanie Liturgii, Państwu Flicińskim za kwiaty do Grobu Pańskiego, Straży pożarnej, Matkom różańcowym, p. Kościelnemu, po prostu wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Za to okazane dobro niech Chrystus Zmartwychwstały darzy Was zdrowiem i Wam błogosławi. 5. W piątek 06 kwietnia br. w Oktawie Wielkanocy nie ma postu i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 6. 07 kwietnia br. odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 8,30. 7. W czwartek 05 kwietnia br. o godz. 17,15 zapraszamy na modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej. 8. 07 kwietnia br. w sobotę po porannej Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające wobec Niepokalanego Serca Maryi. 9. W przyszłą niedzielę 08 kwietnia br. po Mszy św. o godz.10,00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej. 10. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w czasie Triduum Paschalnego i w czasie Świąt.
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica,2018-03-25 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty rozpoczynamy największe Uroczystości w całym Kościele Powszechnym, tak zwane Triduum Paschalne. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej i ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej, kończąc się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. 2. WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Wieczorem o godz. 18,00 sprawowana będzie koncelebrowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa eucharystycznego do ciemnicy i adoracja. 3. WIELKI PIĄTEK–Dzień Męki Pańskiej. Tego dnia zachowujemy post paschalny. Powstrzymujemy się również od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Liturgię Męki Pańskiej sprawować będziemy o godz. 18,00. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa eucharystycznego do Grobu Pańskiego i adoracja przy grobie.W Wielki Piątek możemy uzyskać odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowaniu krzyża podczas Liturgii Pańskiej. O godz. 17,30 w Wielki Piątek Droga krzyżowa dla wszystkich. 4. WIELKA SOBOTA – Dzień Wigilii Paschalnej. Msza św. Wigilii Paschalnej powinna być sprawowana późnym wieczorem lub o północy. W naszym kościele początek Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21,00. W Wigilii Paschalnej będziemy uczestniczyć w poświęceniu ognia, poświęceniu paschału, odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniu wody chrzcielnej. Możemy uzyskać odpust zupełny za czynny udział w odnowieniu obietnic chrztu podczas Wigilii Paschalnej. Po Mszy Wieczerzy Paschalnej procesja rezurekcyjna, dlatego proszę przynieść ze sobą świece lub gromnice. Proszę członków Ochotniczej Straży Pożarnej o niesienie baldachimu i pomoc księdzu w procesji, a Matki Różańcowe o niesienie sztandarów i feretronów. 5. Msze św. w I-sze Święto Zmartwychwstania o godz. 6,00; 10,00;12,00 i o godz. 16,00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8,00; 10,00; 12,00 i o godz. 16,00. 6. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do środy przed każdą Mszą św.. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 8,00 do godz. 9,00. 7. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Nowenna o godz. 15,00. W niedzielę i poniedziałek o godz. 9,45. W pozostałe dni Nowenna o godz. 17,40. W niedzielę Miłosierdzia Bożego Godzina Miłosierdzia o godz. 15,00. 8. Poświęcenie potraw w Wielką Sobotę o godz. 14,30; 15,30 i o godz. 16,30. W Szarleju poświęcenie potraw o godz. 14,00. 9. Adoracja dzieci, zwłaszcza dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Wielką Sobotę o godz. 10,00. 10. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu czynne w Wielki Poniedziałek i w Wielki Wtorek od godz. 15,00 do 17,00. 11. Dzisiaj zapraszamy wszystkich na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16,00. 12. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na poniedziałek po II niedzieli wielkanocnej. 13. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGLOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGLOSZENIA PARAFIALNE
Kruszwica, 2018-03-18 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 17,00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17,30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16,00 a po nich Msza święta. 2. Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9,00 i o godz. 18,00. Nauki głosić będzie ks. Przemysław Warchał proboszcz z Parafii Kościeszki. Ofiary zbierane w czasie rekolekcji przeznaczone będą dla Ojca rekolekcjonisty. 3. 21 marca br. w środę o godz. 17,00 zapraszamy na Nabożeństwo do św. Ojca Pio. Modlić się będziemy w intencji próśb i podziękowań oraz w intencji naszej Ojczyzny. 4. W środę na zakończenie Rekolekcji całodzienna spowiedź wielkopostna. Początek spowiedzi od godz. 9,00. Pozostałe godziny spowiedzi na tablicy ogłoszeń. 5. W poniedziałek 19 marca br. przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP Patrona Kościoła. 6. 24 marca br. w Parafii św. Tereski odbędzie się spowiedź dekanalna od godz. 19,00 do godz. 22,00. 7. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na odnowę i renowację zabytków w naszym kościele. 8. Bóg zapłać wszystkim za złożone dzisiaj ofiary.
2011 - 2017 - 2020 © Kolegiata Kruszwica
Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację Warunków Prywatności i Polityki Cookies
Projekt i wykonanie strony em-studio.pl